Jak jest zima to musi być zimno – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Meteo  |   7 stycznia 2017

To była najzimniejsza noc od kilku lat. W niektórych rejonach powiatu oświęcimskiego temperatura spadła do – 28 stopni Celsjusza. Silny mróz ma utrzymać się do niedzieli.

Nasi czytelnicy informowali nas o temperaturze za oknem. Najzimniej było w Brzezince. Tam Łukasz o godzinie 1.33 pokazał nam na termometrze aż 28 stopni Celsjusza poniżej zera.

Przypominamy, że nadal obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne. IMGW ostrzega mieszańców województwa małopolskiego przed silnym mrozem.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20 do -16 stopni Celsjusza, w dolinach górskich miejscami spadek temperatury do -25 stopni. Temperatura maksymalna w dzień od -14 do -11 stopni Celsjusza, w dolinach górskich miejscami około -16C . Wiatr o średniej prędkości od 5 km/godz. do 15 km/godz.

Dla tych wszystkich którzy, nie przepadają za tak niskimi temperaturami mamy dobrą wiadomość, idzie ocieplenie. W sobotę będzie mroźno, noc z soboty na niedzielę również będzie bardzo zimna, ale już w niedzielę będzie o kilka stopni cieplej.

 

Warto przypomnieć bardzo znane słowa:

 

W dzień już tylko kilka kresek poniżej zera. I taka temperatura utrzyma się przez kilka kolejnych dni.

Zapraszamy do śledzenia naszego pogodowego profilu na Facebooku – Meteo FO.

 

 

Polecamy artykuł:

Zadbaj o zwierzęta w czasie mrozów

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa