Jagiełły w przebudowie

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 września 2017

Drogowcy weszli na ulicę Jagiełły w Oświęcimiu. Modernizacja trwa na odcinku pomiędzy ulicami św. Jana Bosko i Przeczną.

Inwestycja ma kosztować 2,58 mln zł i będzie dofinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Dzięki temu magistrat zaoszczędzi 930 tys. zł.

Wykonawca, by spowodować jak najmniej utrudnień w ruchu drogowym, zdecydował prowadzić prace etapami. W tym roku ma być gotowy odcinek od św. Jana Bosko do Parkowej. Zaplanowaną inwestycję drogowcy dokończą wiosną 2018 roku.

Modernizacja obejmie wymianę nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i muru oporowego, który podtrzymuje fragment chodnika u zbiegu z ulicą Przeczną. Na odcinku od ulicy Zaborskiej w kierunku południowym pojawi się nowe oświetlenie.

Ponadto przebudowy doczeka się kanalizacja sanitarna i deszczowa. W ramach przebudowy powstanie nowa sieć wodociągowa.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa