Druhowie zyskali nowoczesny sprzęt ratujący życie – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   23 lutego 2018

Druhowie z ochotniczych straży pożarnych z  Zatora, Podolsza, Graboszyc i Smolic otrzymali defibrylatory oraz pełny zestaw do ratownictwa medycznego o wartości 23 tysięcy złotych.

Pieniądze na zakup sprzętu urząd miejski w Zatorze pozyskał od Ministra Sprawiedliwości w ramach konkursu z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Gmina Zator przekazała nieodpłatnie ochotniczym strażom pożarnym dwa defibrylatory AED (półautomatyczny z funkcją informacji zwrotnej o przebiegu reanimacji w pełni wyposażony z elektrodami CPR-D i elektrodami pediatrycznymi), jeden defibrylator treningowy (szkoleniowy) oraz jeden kompletny zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1. Koszt całkowity zakupu wyposażenia wyniósł 23164,35 zł, w tym: dotacja pozyskana z Ministerstwa Sprawiedliwości 21964,35 zł oraz dofinansowanie z budżetu gminy 1200,00 zł.

Mariusz Makuch, burmistrz Zatora podczas przekazania sprzętu poinformował, że jednym z jego priorytetów jest tworzenie strażakom jak najlepszych i bezpiecznych warunków technicznych dla ich społecznej i ofiarnej służby mieszkańcom. Dlatego oprócz przekazywanego wyposażenia i zakupionego w 2017 roku dla OSP w Zatorze średniego wozu ratowniczo-gaśniczego, ochotnicy otrzymają kolejne dwa nowe samochody strażackie, tym razem dla jednostek w Podolszu i Graboszycach.

Strażacy podziękowali za wsparcie i wyposażenie, które jak podkreślili stwarza im nowe możliwości w szybkim i skutecznym niesieniu pomocy ofiarom wypadków oraz innych niebezpiecznych zdarzeń występujących na terenie naszej gminy. Zaznaczyli, że mając tak profesjonalny sprzęt, w połączniu z pozostałym zakupionym w ostatnich latach wyposażeniem mogą bez obaw wyjeżdżać do zdarzeń drogowych i nieść pomoc potrzebującym.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa