Nigdy nie pływam po…

5 Jola Wodniak  |   Fakty,Turystyka  |   28 lipca 2017

Nie pływam po … to kampania profilaktyczna skierowana do mieszkańców powiatu oświęcimskiego. W sobotę podczas happeningu Żyję zdrowo, na sportowo będzie można otrzymać bransoletkę z konkretnym opisem.

Silikonowe bransoletki z napisem do Nie pływam po… do wyboru: dragach, trawie, browarze, wódce to efekt wygranej w konkursie: „Najlepszy Materiał Promocyjny Powiatu Oświęcimskiego”.

– Kampania „Nie pływam po” ma na celu przeciwdziałanie drastycznych w skutkach decyzji wykonywanych pod wpływem środków odurzających, związanych z wejściem po nich do wody – informuje Krzysztof Wisła, wiceprezes Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe w Oświęcimiu, organizatora akcji.

– Mamy nadzieję, że kampania przyniesie planowane rezultaty i spotka się z pozytywnym odbiorem opinii publicznej – informują druhowie z WOPR w Oświęcimiu. – Szukajcie nas nad wodą i na piknikach na terenie powiatu oświęcimskiego.

W sobotę 29 lipca będzie można spotkać WOPR pod Kauflandem na happeningu, więcej poniżej:

Happening – żyję zdrowo, na sportowo

 

 

Komentarze
 • 30 lipca 2017 10:46

  Emerytka

  Internetowa polszczyzna czasem woła o pomstę do polonisty
  Nie jeżdżę po alkoholu, nie pływam po…
  Nikt nie potrafi jeździć po alkoholu ani pływać po…
  Jeździ się po drogach, pływa we wodzie.
  Tyle, że ie powinno się tego robić po spożyciu alkoholu.

 • 30 lipca 2017 12:51

  henryk

  Całe PO pływa. Byle u żłoba i na powierzchni. Jak cała „klasa” polityczna w tym kraju. Jesteśmy ważni dla nich jako Polacy w .. dniu wyborów jako potencjalne głosy.

 • 30 lipca 2017 13:47

  Emerytka

  henryku,
  ty chyba jesteś jakąś szychą w tej rozpychającej się po naszym życiu partii, skoro uważasz, że to, kto jest u żłoba i na powierzchni (obecnie właśnie PiS), ma wpływ nawet na poprawność językową.
  Dla osoby mającej jakie takie pojęcie o ojczystym języku nawet fakt, że PO „popłynęła” nie wpływa na jego poprawność.
  Ale z osobą która tak jak ty pojmuje otaczającą rzeczywistość, to czarno wiszę dalszy dialog.
  Więc pozwól że go zakończę.

 • 31 lipca 2017 08:54

  henryk

  Emerytko, imiona piszemy z dużej litery. Tak też wpisuję każdorazowo przy logowaniu. Jako wytrawna polonistka powinnaś o tym wiedzieć. Muszę cię zawieść, bo nie jestem ani „szyszką”, ani przedstawicielem żadnej partii politycznej czy innej przewodniej siły narodu. Nie cierpię również na uzależnienie od TVP czy TVN. O ile dobrze pamiętam rozstrzygnięcia wyborów samorządowych z 2014 roku władzę w Oświęcimiu sprawują politycy PO. Sobie ponoć zawdzięczają, że nie biegają jako „władcy”po korytarzach budynku starostwa. No ale koalicje jako UW czy PO zawierali już w tym mieście czy powiecie z każdym, byle przed następnymi wyborami można było wpisać w CV historyjkę o następnej „ważnej” funkcji publicznej. Prędzej czy później wachlarz koalicji się wyczerpuje lub … istnieją inne rozwiązania mniej honorowe (zależy z której strony spojrzeć), znane również politykom. W poprzednim wpisie stwierdziłem fakty bo nie zajmuję się kreowaniem rzeczywistości. O pojmowaniu czegokolwiek przez kogokolwiek, bez jego osobistej znajomości lepiej nie pisz, bo ocierasz się o granice śmieszności. Zajmij się lepiej pisaniem bajek bo rzeczywiście można mieć obawy o twój „wiszący dalszy dialog”. Nie wydaję żadnych pozwoleń, to wolny kraj. Kończ kiedy zechcesz i gdzie zechcesz. Bez niczyjego przyzwolenia.

 • 9 sierpnia 2017 21:29

  Emerytka

  Heńciu, imiona własne piszemy duża literą. Linki tak jak sobie życzą ich posiadacze. Czyli henryk! I dobrze. To tyle tytułem odpowiedzi. Z ględami nie mającymi nic wspólnego ze sprawą poprawnej polszczyzny nawet nie próbuję się zapoznawać.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa