Co kryje oświęcimska ziemia? Dolina Karpia – FILM

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Turystyka  |   27 października 2016

Kontynuujemy publikację filmów pokazujących piękno powiatu oświęcimskiego. Tym razem pokazujemy Dolinę Karpia.

– Wędrówkę zaczynamy od Doliny Dolnej Skawy, rozległej ostoi Sieci Natura 2000 – zaprasza do zapoznania się z filmem Piotr Rymarowicz z Towarzystwa na rzecz Ziemi. – W czasie kajakowego spływu przyjrzymy się przyrodzie podgórskiej rzeki. Zobaczymy rzadkie gatunki ryb, ptaków i ssaków.

Oprócz samej rzeki woda ze Skawy tworzy jeszcze jedno unikatowe środowisko – wielkie kompleksy stawów rybnych. Tu więcej uwagi poświecimy płazom – zwłaszcza żabom i ropuchom, a także kilku gatunkom ptaków, które w maju kolonijnie przystępują do lęgów. Będą też ciekawe spotkania ze ślepowronami – ptakami, które obok karpia stały się nieformalnym herbem tej okolicy.

Więcej filmów można znaleźć TUTAJ.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa