Las można mieć… w słoiku – FILM, FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   24 maja 2018

Las w słoiku. Brzmi dosyć abstrakcyjnie, ale jest możliwy do stworzenia i utrzymania.  Takie warsztaty przygotowała zaprzyjaźniona z Faktami Oświęcim pracownia.

Nic skomplikowanego

Co więcej, wykonanie go w ogóle nie jest skomplikowane, a utrzymanie żadną filozofią. Jak twierdzą Dorota Zwolak i Katarzyna Heród z Fundacji Miasto Pracownia las w słoiku praktycznie nie wymaga pielęgnacji. Wystarczy ustawić słoik w dobrze nasłonecznionym miejscu i obserwacja. Las w słoiku to nie tylko mini ekosystem w iście ekologicznym stylu, to również wspaniała dekoracja wnętrza.

Krok po kroku

Na warsztatach krok po kroku uczestniczki wykonywały własną kompozycję. Potrzebne były między innymi słoik z zamknięciem, podkład, drobny i grubszy żwirek, ziemia uniwersalna do uprawy roślin i niekwitnące rośliny. Dorota pilnowała, by każdy układał poprawnie każdą warstwę i poprawnie wykonywał zadanie.

Kasia i Dorota z pracowni obiecały, że następnym razem posadzimy… drzewa w słoikach. Liczmy oczywiście, że naszą redakcji uda się uczestniczyć w kolejnych warsztatach. Harmonogram spotkań w fundacji można sprawdzać w naszym dziale Harmonogramy.

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa