W piżamach dla Małych Serc

0 Agnieszka Bylica  |   Kultura i rozrywka  |   18 marca 2017

Dziewczyna z Andrychowa i chłopak z Wadowic znaleźli niecodzienny sposób, by wesprzeć dzieci chorujące na serce. 19 marca odbędzie się 14. Krakowski Półmaraton Marzanny dla Małych Serc.

Katarzyna Bylica i Piotr Hydzik będą w nim uczestniczyć, ale postanowili by to wydarzenie stało się niezwykłe. Dlaczego? We współpracy z fundacją Schola Cordis założyli specjalne konto, na którym chcą uzbierać 3.000 zł dla małych, chorych serduszek. Jeśli im się to uda, przebiegną dystans 21 km 97,5 m w….. zabawnych piżamach. Na zebranie funduszy mają niecały miesiąc.

A jak się wszystko zaczęło?

– Od zwykłej rozmowy na kampusie uczelni. Pomyśleliśmy – dlaczego biegnąc w półmaratonie nie zrobić czegoś dobrego dla innych? Tak narodziła się akcja charytatywna „W piżamach dla Małych serc” podszyta miłością do biegania, walką ze słabościami i chęcią pomocy innym. Biegnąc dla dzieci chcemy pomóc w realizacji marzenia o nowoczesnej klinice, w której dzieci z wrodzonymi wadami serca będą odzyskiwać zdrowie – mówi Kasia, współorganizatorka akcji.

A Piotr na swoim profilu facebookowym pisze:

Kiedyś biegłem na zawodach w bokserkach i krawacie to dlaczego nie pobiec w piżamie jeszcze w fajnym celu ? Akcja trochę humorystyczna, ale jak najbardziej poważna. Zapraszam serdecznie, Im będzie Nas więcej tym lepiej! Może znajdzie się ktoś w znajomych co jeszcze w tej piżamie wygra.

Rodzina i znajomi mocno trzymają kciuki. Wierzą w dobre serca ludzi.

– Kasia i Piotr to ludzie o ogromnym sercu, którzy lubią pomagać innym. I robią to bezinteresownie. Jak już coś postanowią, to tak właśnie będzie. I często jest to tak niecodziennego, jak ta akcja. Dlatego jestem przekonana, że akcja się powiedzie – mówi Agnieszka Bylica, ciocia Kasi.

Akcję można wesprzeć finansowo, wpłacając pieniądze na portalu Polakpomaga lub wziąć z nimi udział w biegu w piżamie.

 

Agnieszka Bylica

Jaka jestem? Energiczna, uśmiechnięta i zadowolona z życia… Agnes. Zaraz po pracy KUCHNIA to drugie miejsce, w którym spędzam najwięcej czasu i oddaję się swojej największej pasji – gotowaniu i pieczeniu. Gotowanie mnie odpręża. Do tego przydaje się moja świetna organizacja pracy, bo im więcej potraw do zrobienia, a mniej czasu – tym większe dla mnie wyzwanie. Mam nadzieję, że moje przepisy będą inspiracją, dla wielu osób, które pokochają gotowanie tak jak ja i za jakiś czas powiedzą – Gotowanie to fajna sprawa! Przepisy pochodzą z różnych źródeł – głównie z rodzinnych zeszytów i od znajomych, są też moje własne inspiracje. Na stronie można znaleźć też przepisy wzorowane na innych - pochodzących z książek czy programów kulinarnych – zawsze są wówczas opatrzone odpowiednią adnotacją. Ich zaletą oprócz tego że są sprawdzone jest prostota wykonania. To co dla mnie liczy się przy gotowaniu i pieczeniu to to, by za długo nie bawić się z jedną potrawą, ale żeby efekt końcowy dał rozkosz naszemu podniebieniu :) Więcej przepisów na stronie www.natalerzuagnes.pl

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa