Śniadanie mistrzów dobroczynności – FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   19 marca 2017

Kilkaset osób przewinęło się w sobotnie przedpołudnie przez Molo w Osieku. Wszystkich tych, którzy przyszli wówczas do tego ośrodka wypoczynkowego, łączyło jedno – chęć niesienia pomocy.

Wielkie Charytatywne Śniadanie poMOC ma MOC w osieckim Molo zorganizowały organizacje charytatywne i społeczne oraz świat biznesu. To pierwsze, w tak wielkim zakresie i podobnym kształcie przedsięwzięcie w powiecie oświęcimskim. Pozostaje mieć nadzieję, że nie ostatnie. To wydarzenie, oprócz integracji wymienionych środowisk, miało także cel charytatywny. W jego trakcie zebrano 1992 złote na rzecz Kordianka Spadka, chorującego na chorobę Crohna.

– Ścinanie włosów, akrobacje na motocyklach, Sztafeta Dobra, konkurs plastyczny Pomoc Ma Moc, kręgle, nie było czasu się nudzić – wymienia atrakcje Leszek Pierzchała z Inicjatywy Spolecznej Potencjał. – Pokazaliśmy, że potrafimy współdziałać, bawić się, a co najważniejsze promować pomoc i pokazywać jej moc.

Podczas śniadania, które przygotował gospodarz imprezy chętne Panie mogły ściąć długie włosy. Zdecydowały się na to nawet nieletnie uczestniczki spotkania. Zebrane włosy przekazano Fundacji R’n’R, działajacej na rzecz poprawy jakości życia chorych na nowotwory.

– Świetna inicjatywa skupiająca wolontariuszy niosących pomoc – mówi Bernadetta Sędrak-Legut z Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. – Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili coś do puszki oraz organizatorom za możliwość spotkania się.

Zapraszamy na Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny z myślą o Natalce Wolak, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

 

Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny dla Natalki

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa