Słowa i dźwięki – koncert zespołu NIVEL

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   18 czerwca 2017

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku zaprasza na koncert zespołu Nivel we wtorek 27 czerwca o godz. 20. Wstęp jest bezpłatny.

 

NIVEL to trio instrumentalne, specjalizujące się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów, oraz kompozycje oparte o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański, w stylach takich jak tango, gypsy swing, musette i flamenco. Muzycy czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, VincenteAmino oraz Otto Eckleman. utworach pobrzmiewa także tango, gypsy swing, muzyka bałkańska, francuska i musette.Można powiedzieć, że każdy z nich, na co dzień „robi swoje”, doskonaląc swoje umiejętności również w innych projektach muzycznych. Każdy z muzyków wnosi swoje własne doświadczenia, inspiracje, temperament, tworząc interesującą całość.

Jak sami przyznają, coś jest w muzyce świata, że fascynuje, inspiruje i bardzo wciąga, zarówno jej odtwórców, jak i słuchaczy. Zespół nieustannie pracuje nad własnym autorskim repertuarem, który będzie podsumowaniem wielogodzinnych prób i ukaże się wkrótce na pierwszej płycie zespołu. Trzon grupy stanowi trójka śląskich muzyków związana z zespołami: Cocotier, Acoustic Travel Band, kwartetu Altra Volta oraz Teatrem „A” z Gliwic.

Liczne osiągnięcia oraz współpraca z wieloma innymi znanymi artystami ukształtowały rozpoznawalną markę muzyków NIVEL. Za sprawą wielu zagranych koncertów począwszy od największych sal koncertowych poprzez występy zamknięte dla firm aż po małe klubowe sceny zapewniły zespołowi NIVEL stałą publiczność. Muzycy posiadają ogromne doświadczenie, które jest w stanie zapewnić słuchaczowi odbiór i zabawę najwyższej jakości.

Skład:
Tomasz Grzyb – akordeon
Arkadiusz Dec – gitara
Mateusz Gremlowski – bas/kontrabas

Wydarzenie jest inauguracja przedsięwzięcia pt. „Mowa, planeta ludzi” realizowanego przez MOKSiR. „Dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017”.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa