Ostatnia rodzina na rozpoczęcie Kina Polskiego

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   2 marca 2017

Kino Planet Cinema w Oświęcimiu startuje z nowym projektem – Kino Polskie. Zainicjowany głównie dla widzów, którzy mają ochotę zapoznać się z dobrym polskim filmem.

– Spośród rodzimych produkcji, do projektu Kino Polskie wybierane będą tytuły docenione, nagradzane i uwielbiane przez widzów – informuje Magdalena Etmańska z kina Planet Cinema. – Projekt jest również specjalnie stworzony dla wszystkich tych widzów, którzy nie zdążyli wybrać się do kina na polecany polski film.

„Ostatnia rodzina”, kinowy hit 2016 roku będzie pierwszym filmem, który można zobaczyć w piątek 24 marca o godzinie 18.30. Bilety w ramach projektu są dostępne w cenie 16 złotych. Fakty Oświęcim sprawują patronat medialny nad tym projektem.

Ostatnia rodzina
Gatunek: Biograficzny
Produkcja: Polska
Reżyseria:  Jan P. Matuszyński
Scenariusz: Robert Bolesto
Obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra i inni.

 

 

Opis filmu

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa