Reklama
27 czerwca 2026, sobota
Moto Mikołaje już w sobotę
- Paweł Wodniak
- Kultura i rozrywka
- 1 grudnia 2017
- 15:45
Reklama
W najbliższą sobotę na drogi powiatu oświęcimskiego i nie tylko wyjadą Mikołaje na motocyklach. Projektowi patronują Fakty Oświęcim.
Przez kilka tygodni wspieraliście zbiórkę darów, organizowaną kolejny rok z rzędu przez Stowarzyszenie „Free Oświęcim”. Dzięki temu ogromne paczki świąteczne trafią do Domów Dziecka w Oświęcimiu, Kętach i Pszczynie oraz Wioski Dziecięcej Maja w Rajsku. Akcja „Moto Mikołaje z Free 2017” będzie miała swój finał w najbliższą sobotę 2 grudnia. Motocykliści z pasją będą się zbierać przed godziną 9 na parkingu przy restauracji McDonald’s. „Każdy może do nas dołączyć, ale mamy dwa warunki. Obowiązkowy jest uśmiech na twarzy i przebranie Mikołaja lub jego element, na przykład czapeczka” - mówi Sławomir Pyda, prezes stowarzyszenia, zachęcając nie tylko motocyklistów. O godzinie 9 grupa zmotoryzowanych Mikołajów wyruszy na swoją mikołajową trasę, której przebieg zaprezentujemy wkrótce. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku. „Tego dnia nikt, kto nas spotka na swojej drodze, nie może odejść z pustymi rękami” - zapewnia Sławomir Pyda.