Marcin Ciszewski zagości w Galerii Książki

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   11 maja 2017

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Ciszewskim, które odbędzie się w piątek 12 maja o godzinie 18 w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu.

Marcin Ciszewski to jeden z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Absolwent historii Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo że nie zajmuje się historią zawodowo, pasjonuje go okres II wojny światowej. Jeden z najciekawszych autorów ostatnich lat, jedyny pisarz tworzący świetną sensację w polskich realiach.

Uprawiał wyczynowo narciarstwo alpejskie oraz trenował sztuki walki. Oprócz czterech książek ma na koncie także dwie płyty długogrające. Planuje skomponować muzykę do filmu, być może będzie to ekranizacja jednej z jego powieści.

Zadebiutował w 2008 roku powieścią www.1939.com.pl. Przez dwie poprzedzające ten doniosły moment dekady był dziennikarzem Redakcji Muzycznej radiowej Trójki, grał na basie w zespołach Kosmetyki Mrs. Pinky, Delator i Full Metal Jacket (w tych dwóch ostatnich komponował muzykę i niekiedy pisał teksty, a nawet śpiewał), zdarzyło mu się także wystąpić na festiwalach w Opolu, Sopocie i Jarocinie. W połowie lat dziewięćdziesiątych porzucił te szlachetne pasje, by oddać się poważnym zajęciom menadżerskim w międzynarodowych firmach deweloperskich.

Doświadczenia muzyczne, treningowe (do katalogu sportowych osiągnięć należy dodać niemal dziesięcioletni epizod z wyczynowym uprawianiem narciarstwa alpejskiego w Warszawskim Klubie Narciarskim) a przede wszystkim solidne humanistyczne wykształcenie na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (a tam pobieranie nauk pod okiem takich znakomitości jak profesorowie Samsonowicz, Gieysztor, Zahorski, Wieczorkiewicz i wielu innych), a także pasja czytelnicza i podziw dla plejady znakomitych autorów na czele ze Stephenem Kingiem, Alistairem Macleanem, Frederickiem Forsythem czy Stanisławem Lemem zaowocowało w końcu pomysłem, by samemu oddać się pisaniu powieści.

Po www.1939.com.pl przyszła kolej na www.1944.waw.pl (2009), Major i Mróz (2010) oraz www.ru2012.pl (2011). W kwietniu ukaże się powieść Upał, stanowiąca kontynuację losów bohaterów znanych z Mrozu i www.ru2012.pl. Marcin Ciszewski od roku 2011 jest autorem wydawnictwa ZNAK.

Marcin Ciszewski

Spotkaniu patronują Fakty Oświęcim, wstęp jest bezpłatny.

 

Obserwuj FO na instagramie

Dzisiaj na Plantach:) Fot. @gohamusielak 👌

A post shared by Fakty Oświęcim (@faktyoswiecim) on

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa