Magiczne jasełka w gimnazjalnej Dwójce – FOTO

0 Jakub Konior  |   Kultura i rozrywka  |   11 stycznia 2017

Wyjątkowe przedstawienie jasełkowe zaprezentowali uczniowie z gimnazjalnej Dwójki. Wraz z pomocą przedszkolaków z miejskiej Bajki dostarczyli publiczności mnóstwo uśmiechu i wzruszeń.

– W naszej szkole od wczesnych godzin grudniowego poranka dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę – relacjonuje Marta Miler z Miejskiego Gimnazjum Numer 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu. – Tradycją stały się już jasełka, przybliżające tajemnicę Bożego Narodzenia. W radosny nastrój świąt przenieśli nas nie tylko uczniowie naszego gimnazjum, ale także nasi mali goście z przedszkola Bajka.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Starsi i młodsi aktorzy występowali w przepięknych strojach, a salę zdobiła klimatyczna dekoracja – rozgwieżdżone niebo, stajenka, domy i ognisko.

Na widowni Miejskiego Gimnazjum Numer 2 zaprezentowali się gospodarze przedstawienia Dominika Chylińska, Miłosz Dubiel, Natalia Nędza, Aleksandra Bieniek, Aleksandra Bebak, Janusz Bolisęga, Miłosz Nędza, Szymon Wójcik. Pod kierunkiem Marty Miler i księdza Marcina Sandoka.

Na scenie z przedszkola ‚Bajka wystąpili Nadia Gębczyk, Patrycja Wilczak, Paweł Matyszkiewicz, Kacper Czekaj, Przemek Hartung, Oskar Ortman. Najmłodsi uczestnicy przygotowywali się pod okiem Renaty Wardzały.

– Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła, a starsi koledzy wspierali ich przez cały czas. To dzięki wszystkim zaangażowanym w to przedstawienie nie zabrakło uśmiechu, a nawet wzruszeń – podsumowuje Marta Miler z gimnazjalnej Dwójki.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa