Reklama
29 maja 2026, piątek
Jak to się stało, że masz syna z nowym Bondem?
- Kultura i rozrywka
- 19 października 2016
- 13:41
Reklama
O twórczości Justyny Bargielskiej podczas kolejnych Demontaży Literatury w oświęcimskiej książnicy będzie prawił Jarosław Fazan. Temat spotkania to "Jak to się stało, masz syna z nowym Bondem?".
- Justyna Bargielska jest pisarką wyjątkową, łamie bowiem stereotypy na temat literatury nowoczesnej - z jednej strony hermetyczna poetyka, z drugiej autorka prozy łapiącej za serce, celniej niż seriale dotykającej podstawowych problemów zwykłych ludzi - mówi Jarosław Fazan, profesor Uniwersytetu Jagiellonskiego. - Jej „Obsoletki” są autonomicznym literacko i myślowo głosem kobiety na temat macierzyństwa i poronienia, miłości i przemijania. Pisarka wypowiada się w sprawach kontrowersyjnych - aborcja, seksualność, stosunki damsko-męskie niezależnie od istniejących podziałów ideologicznych.
Demontaże literatury to projekt realizowany przez Bibliotekę Galerię Książki w Oświęcimiu, który zakłada, że tylko trzy kwadranse i nie dłużej trwają rozmowy o literaturze, a ideą przewodnią comiesięcznych spotkań jest spojrzenie na teksty literackie z nowych perspektyw.
- Zapraszamy do uczestniczenia wszystkich miłośników dobrej i pięknej literatury - zapraszają organizatorzy. - Kolejne spotkanie rozpocznie się środę 19 października o godzinie 18 w bibliotecznej auli. Wstęp jest bezpłatny.