II Kobieca Przestrzeń Inspiracji

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   15 marca 2017

Fundacja Machina Fotografika zaprasza na warsztaty w ramach kolejnej edycji Kobiecej Przestrzeni Inspiracji.

– Tym razem projekt składa się z dwóch części: artystycznej (którą zrealizować chcemy do czerwca) oraz z rozwojowej – na warsztaty o tematyce zarządzania sobą w czasie, wyznaczania celi oraz technik relaksacyjnych zaprosimy Panie w drugiej połowie roku – opowiada Katarzyna Heród, koordynatorka projektu.

Od marca do maja odbędą się następujące warsztaty:

Batik 29.03 godz. 17:00
Metoda artystyczna polegająca na malowani tkanin gorącym woskiem i zanurzania w kolejnych barwnikach. Podczas warsztatu uczestniczki stworzą wielobarwne dzieła w wybranych tkanin, które mogą później pełnić wielorakie funkcje – ozdobne lub użytkowe.

Linoryt 26.04 godz. 17:00
Podczas warsztatu uczestniczki wykonają własne odbitki drukarskie, metodą drążenia w linoleum. W ten sposób stworzymy spersonalizowaną pieczątkę lub exlibris.

Ludowe Wycinanki 24.05 godz. 17:00
Podczas warsztatów uczestniczki poznają wzory ludowych wycinanek i techniki ich wykonania. W czasie tworzenia własnej wycinanki, kobiety dowiedzą się skąd się wzięły wycinanki w polskiej sztuce ludowej i jakie pełniły funkcje.

Etno Design 21.06 godz. 17:00
Na warsztacie kobiety puszczą wodzę fantazji i zaprojektują przedmioty absolutnie współczesne inspirowane sztuką ludową – techniką, motywem lub wzorem. Podczas warsztatu uczestniczki rozwiną swoją kreatywność, nieszablonowość myślenia.

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Organizacji Pozarządowych w Oświęcimiu przy ulicy Partyzantów 1.

Informacji dodatkowych udziela Katarzyna Heród z Fundacji Machina Fotografika pod numerem telefonu 502 066 426 lub adresem e-mailowym oswiecim@machinafotografika.pl

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa