Dzień EKO-Dziecka w Kętach z eFO

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   30 maja 2018

Dzień EKO-Dziecka w klimacie przygód Robin Hood’a odbędzie się w sobotę 2 czerwca na placu pod Domem Kultury w Kętach. Towarzyszyć mu będzie Rodzinny Rajd Rowerowy.

Harmonogram imprezy

godz. 11:00- plac pod Domem Kultury – REJESTRACJA ORAZ ROZGRZEWKA
godz. 11:30 – wyjazd
godz. 12.30- 13.30 – postój na półmetku trasy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osieku (możliwość zakupienia napojów i gorącego posiłku)
godz. 15:00 – planowany powrót
godz. 15:10 – poczęstunek dla uczestników rajdu
godz. 15:30 – rozdanie nagród dla najliczniejszej rodziny, najstarszego oraz najmłodszego uczestnika rajdu
następnie – rozpoczęcie imprezy plenerowej Dzień EKO-Dziecka 2018 

Trasa rajdu:

Godz. 11.30
Wyjazd z placu przed Domem Kultury w Kętach, ul. Żwirki i Wigury 2a, następnie rowery pojadą przez: ulice Żwirki i Wigury, Sobieskiego, Franciszkańską, Słowackiego, Klasztorną, Staszica, Świętego Floriana (Nowa Wieś), Dworską (Nowa Wieś), Moniuszki, Paderewskiego, Bielańską, Bożej Męki (Bielany), Solną (Bielany), Plac Świętego Macieja (Bielany), Główną (Bielany), Kęcką, Na Włosień (Bielany), Bielańską (Osiek), Czereśniową (Osiek), Główną (Osiek).

Godz. 12.30 – 13.30 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Osieku, półmetek trasy – postój

Następnie o godzinie 13.30 peleton pojedzie ulicam: Karolina (Osiek), Spacerową (Osiek), Włosieńską (Osiek), Stawową (Malec), Podbeskidzką (Malec), Łęgową (Malec), Kościelną (Malec), Świętego Maksymiliana Kolbego (Nowa Wieś), Świętego Jana Kantego (Nowa Wieś do Kęt), przyjedzie przez Rynek w Kętach, później przez ulicę Sobieskiego, by dojechać do Żwirki i Wigury.

Do pobrania:

Karta zgłoszenia

Regulamin rajdu

O godzinie 15.30 – Dzień EKO-Dziecka

– Występy dziecięcych zespołów artystycznych
– Pokaz sokolniczy
– Liczne warsztaty
– Zabawy harcerzami
– Quizy i konkursy z nagrodami
– Tworzenie EKO-zwierzątek

Ogłoszenie wyników konkursu na plakat Dnia EKO-Dziecka

Poza sceną:
– Stoiska z upominkami
– Stoiska gastronomiczne
– Dmuchańce

Głównym sponsorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Sponsor jest spółką odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Na terenie gminy Kęty Spółka realizuje kluczową inwestycję, tj. gazociąg Skoczów – Komorowice – Oświęcim.

Ważną korzyścią dla gminy będzie odprowadzany corocznie podatek od nieruchomości. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy. Więcej: http://www.gaz-system.pl/

Patronem medialnym Dnia EKO-Dziecka są Fakty Oświęcim

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa