Drugi Charytatywny Turniej o Złoty Kręgiel

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   30 maja 2017

Kręgielnia Kula Hula, Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Fakty Oświęcim zapraszają na Drugi Charytatywny Turniej o Złoty Kręgiel. Tym razem pieniądze trafią do Natalki Wolak z Głębowic.


– Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju – informują organizatorzy. – Tym razem pomoc kierujemy do małej Natalki Wolak, 20-miesięcznej mieszkanki Głębowic, zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Zbieramy pieniądze na Jej leczenie i rehabilitację.

Natalka to 20-miesięczna, ciągle uśmiechająca się, pełna życia dziewczynka, która daje wiele szczęścia swoim rodzicom. Każdego dnia walczą z jej chorobą. SMA (ang. spinal muscular atrophy), czyli rdzeniowy zanik mięśni, to schorzenie nerwowo-mięśniowe. W SMA obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za pracę mięśni, wskutek czego mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi. Tradycyjnie choroba dzieli się na cztery typy lub postaci w zależności od etapu rozwoju motorycznego, na którym ją zaobserwowano, a więc pośrednio od wieku.

U niemowląt i małych dzieci pierwsze objawy zwykle pojawiają się nagle, a stan chorego pogarsza się gwałtownie. Szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. SMA jest najczęstszą genetycznie uwarunkowaną przyczyną śmierci niemowląt i małych dzieci. U starszych pacjentów choroba zwykle przebiega łagodniej. Zawsze jednak chory stopniowo słabnie i traci możliwość samodzielnego poruszania się.

Właściwa opieka potrafi znacznie spowolnić postęp choroby.

– Dzieci z SMA zwykle są inteligentne, pogodne i czerpią ogromną radość z życia i właśnie taka jest Natalka – dodaje Monika Bartosz. – Regularne rehabilitacje przynoszą widziane efekty. Natalka potrafi nawet rozkopać kołderkę, a to naprawdę duży postęp dla dziecka z tą chorobą.

– Wierzymy, że razem z Wami możemy podarować jej wspaniały prezent – pieniądze, które pozwolą postawić kolejny krok w drodze do lepszego jutra – dodają organizatorzy. – Dodatkowo gwarantujemy, że czeka Was mnóstwo dobrej zabawy. Do turnieju zapraszamy zarówno firmy jak i osoby prywatne. Zbierz swoją drużynę, zgłoś się do turnieju i sprawdź się.

By wziąć udział w turnieju należy wpłacić darowiznę, nie mniejszą niż 200 złotych na konto:

BOŚ Bank O/Oświęcim
ul. Mickiewicza 9
Oświęcim
Numer konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003
Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”
Adres: ul. Dąbrowskiego 46/3
32-600 Oświęcim
Tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Natalki Wolak

Potwierdzenie wpłaty dołącz do zgłoszenia dostępnego w kręgielni Kula Hula. Wpłata jest jednorazowa i dotyczy całej drużyny. Szczegółowe informacje w kręgielni Kula Hula oraz pod numerem telefonu 517 189 120.

Regulamin turnieju dostępny jest w kręgielni Kula Hula oraz na stronie internetowej kulahula.pl.

Tak było podczas pierwszego turnieju:

Grało 18 drużyn. Wygrał Tymonek – FILM, FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa