Janusz Chwierut podsumowuje kadencję i ogłasza start w wyborach – FILM

Jola Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   8 lutego 2024 07:31

Prezydent Janusz Chwierut zapowiedział reelekcję, prezentując osiągnięcia i plany dla Oświęcimia. Podsumował kadencję 2018 – 2024.

Decyzję przedstawił w ramach podsumowania dotychczasowej kadencji w sali muzeum Zamku w Oświęcimiu, pod hasłem „Oświęcim wciąż się zmienia”.

Chwierut podkreślił znaczenie swojej dotychczasowej pracy, odwołując się do trudnych czasów pandemii, konfliktów zbrojnych i wyzwań energetycznych, z którymi musiał zmierzyć się jako głowa miasta. Zaznaczył znaczące osiągnięcia, szczególnie w obszarze inwestycji miejskich.

Samorządowiec zasiada na fotelu prezydenta od lipca 2011 roku

Po objęciu stanowiska przez zwycięzcę wyborów w 2010 roku, Jacka Grossera, Chwierut został powołany do pełnienia obowiązków prezydenta z powodu stanu zdrowia poprzednika.

W wyborach zarówno w 2014, jak i 2018 roku, Janusz Chwierut odniósł zwycięstwo już w pierwszej turze, zyskując wsparcie znacznej większości głosujących.

Jego przeciwnikiem w nadchodzących wyborach może być kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Jakub Przewoźnik.

Komitet Wyborczy KOS 2018 również zamierza wystawić kandydata na stanowisko sternika miasta. Pojawiają się także informacje o możliwym kandydacie ze strony Lewicy oraz kandydacie niezależnym. Ma nią być Renata Fijałkowska.

Janusz Chwierut przedstawiając swoje plany na kolejną kadencję, wyraził nadzieję na kontynuację rozwoju Oświęcimia oraz utrzymanie wysokiego standardu życia dla jego mieszkańców.

Peny zapis z podsumowania:

 

 

 

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . .