Świąteczny Turniej Kęckiej Akademii Siatkówki – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe,Siatkówka  |   9 grudnia 2017

115 dzieci wzięło udział w Świątecznym Turnieju Kęckiej Akademii Siatkówki. W klasyfikacji ogólnej najlepsza okazała się młodzież z Porąbki.

Do zawodów zgłosiły się zespoły ze szkół podstawowych nr  1, 2    i 3 z Kęt, Bulowic, Witkowic, Nowej Wsi oraz Porąbki, Kóz i Hecznarowic.

Turniej był zarazem drugą rundą rozgrywek Akademii Siatkówki, gdzie punkty zdobywały zespoły uczestniczące w całorocznych rozgrywkach. Turniej otwarł koordynator S.O.S. ZSG 2 Kęty Andrzej Dudek. Na otwarciu zawodników powitał też Ambasador Akademii ,,Soła” Kęty Mateusz Błasiak.

W zawodach wzięło udział 25 zespołów dziewcząt i 10 „trójek” chłopców z 9 szkół, łącznie 115 dzieci. Drużyny dziewcząt podzielono na 6 grup eliminacyjnych, a chłopcy zagrali w dwóch grupach 5 zespołowych systemem „każdy z każdym”. Po rundzie eliminacyjnej do kolejnego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup, gdzie zagrały systemem pucharowym.

Klasyfikacja indywidualna drużyn:
Dziewczęta:

1 miejsce Millenium Porąbka I : Aleksandra Majdak, Oliwia Pszczółka, Martyna Czaja, Anna Grzyboś
2 miejsce ZSP Nowa Wieś  II : Hanna Pękala, Kinga Kurek, Amelia Flasz
3 miejsce UKęczanin I : Małgorzata Lubecka, Aniela Gałuszka, Martyna Marchewka

Chłopcy:

1 miejsce UKS Millenium Porąbka I : Kamil Bąk, Konrad Budny, Maksymilian Spiesz
2 miejsce ZSG 2 Kęty I : Bartosz Kuźma, Jakub Klęczar, Piotr Wykrent, Michał Drozdowski
3 miejsce UKS Millenium Porąbka III: Mateusz Sopiak, Dawid Krysta, Maciej Pszczółka
4 miejsce UKS Millenium Porąbka II: Michał Mleczko, Szymon Wysocki, Piotr Pszczółka

Świąteczny Turniej Kęckiej Akademii Siatkówki

Zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców za miejsca I-III nagrodzono okazjonalnymi medalami. Oprócz nagród indywidualnych każdy uczestnik turnieju otrzymał słodki upominek, który był przyjęty przez dzieci z niezwykłym zadowoleniem.

Zawody stały na dobrym poziomie, dostarczyły jego uczestnikom dużo pozytywnych emocji   i stały się motywacją do jeszcze lepszej pracy na treningach.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa