SIATKÓWKA. Kęczanin czwarty w turnieju ćwierćfinałowym

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   1 marca 2015 17:26


Juniorzy Kęczanina Kęty zajęli czwarte miejsce w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski. Do półfinałów awansowały Metro Warszawa i Effector Kielce.

W ostatnim swoim meczu w turnieju zespół z Kęt przegrał w Bulowicach z Effectorem Kielce 0:3. W pierwszym i drugim secie juniorzy Kęczanina radzili sobie lepiej, niż w wczorajszym spotkaniu z Metrem. W końcówkach szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylali rywale. W trzecim przeciwnicy gospodarzy zawodów wygrali zdecydowanie.

– Dziś moi podopieczni nie byli tak przestraszeni, jak wczoraj. To przełożyło się na poprawę stylu gry. Na początku setów zawodnicy dobrze wykonywali założenia taktyczne. Dobrymi zagrywkami odrzucali rywali od siatki. Później jednak czegoś zabrakło i ostatecznie w każdej partii Effector był lepszy – powiedział Ireneusz Sidło, trener Kęczanina.

– Przed turniejem wiedzieliśmy, z jak mocnymi zespołami zagramy. Metro i Effector to tak zwane drużyny z górnej półki. Szkoda tylko porażki z Karpatami. W tym spotkaniu zwycięstwo było w naszym zasięgu. Mogliśmy zdobyć trzecie miejsce – podsumował Sidło.

Niedziela Kęczanin Kęty – Effector Kielce 0:3 (22:25, 20:25, 12:25)
drugi niedzielny mecz: Metro Warszawa – MOSiR Karpaty Krosno 3:1

Ostateczna kolejność: 1. Metro Warszawa, 2. Effector Kielce, 3. MOSiR Karpaty Krosno, 4. UMKS Kęczanin Kęty, 5. Cisy Nałęczów, 6. STS Skarżysko – Kamienna.

Wyróżnienia indywidualne:
najlepsze rozgrywający Wojciech Fortuna (Effector Kielce)
najlepszy atakujący Bartłomiej Lipiński (Metro Warszawa)
najlepszy przyjmujący: Adam Sobota (Effector Kielce)
najlepszy libero Patryk Topolski (Karpaty Krosno)
najlepszy blokujący Damian Hudzik (Kęczanin Kęty)
MVP Bartłomiej Lemański (Metro Warszawa)

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .