SIATKÓWKA. Kadeci Kęczanina wygrali z Cisami i awansowali do półfinałów

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   7 marca 2015 18:40


Kadeci Kęczanina wygrali z Cisami Nałęczów 3:0. Ten wynik oraz wygrana AKS Rzeszów z Wifamą Łódź spowodowały to, że zespół z Kęt awansował do półfinałów mistrzostw Polski.

Po czwartkowych i piątkowych zwycięstwach podopieczni Macieja Gruszki wiedzieli, że mają szansę na awans. Potrzebne było jednak zwycięstwo z Cisami. Chłopcy od początku byli mocno skoncentrowani. W każdym z setów młodzi siatkarze Kęczanina byli zdecydowanie lepsi od rywala.

– Chłopcy zagrali dobre spotkanie. Nasze mocne strony to bardzo dobre bloki i gra zespołowa. Myślę, że w dwóch poprzednich meczach łącznie nie mieliśmy tyle dobrych bloków, co dziś. Moi podopieczni nawet na chwilę nie pozwalali uwierzyć rywalom w sukces – powiedział Maciej Gruszka, trener Kęczanina.

W niedzielę 8 marca o godz. 13 Kęczanin zagra z AKS Rzeszów o pierwsze miejsce w turnieju. Awans do półfinałów obie drużyny maja pewny.

– Jutro nie będzie łatwo. AKS Rzeszów jest bardzo mocny. Nie wiem, czy zagramy podstawową szóstką, gdyż jeden z zawodników zgłaszał kontuzje. Na pewno powalczymy o dobry wynik – powiedział Gruszka

Sobota 7 marca Kęczanin Kęty – Cisy Nałęczów 3:0 (25:17, 25:22, 25:16)
Skład Keczanina: Konrad Banaś, Dawid Banaś, Damian Hudzik, Rafał Drabek, Wojciech Gruszka, Dominik Mreńca, Dawid Gutt. Trener: Maciej Gruszka.

wyniki pozostałych sobotnich meczów:
AKS V LO Rzeszów – Wifama Łódź 3:0
mecz o piąte miejsce Czarni Połaniec – Karpaty MOSiR Krosno 0:3

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .