Oświęcimianki zagrają w finałach MP – FOTO

Redakcja eFO  |   Siatkówka  |   22 maja 2023 18:08
Udostępnij

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol w Oświęcimiu awansowały do ścisłych finałów mistrzostw Polski w minisiatkówce „czwórek”.

W mistrzostwach Małopolski, które były automatycznie eliminacjami na szczebel ogólnokrajowy, oświęcimianki zajęły drugie miejsce.

Mistrzostwa w minisiatkówce o „Puchar Kinder Joy” to największa impreza siatkarska dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Małopolskie finały rozegrano w Tarnowie.

Zwyciężyły młode siatkarki Dunajca Nowy Sącz, przed oświęcimiankami. Te właśnie zespoły awansowały do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Gliwicach. Trzecie miejsce zajęła Solna Wieliczka, a czwarte PMOS Chrzanów.

Uczestników wojewódzkich finałów „trójek” o „Puchar Kinder Joy” gościła Muszyna. W pierwszej fazie osiemnaście zespołów podzielono na trzy grupy. W tym gronie były dwie ekipy z Oświęcimia.

Pierwszy zespół Setbola zagrał o miejsca VII-XII (finał B), a drugi w przedziale XIII-XVIII (finał C). Ostatecznie „jedynka” z Setbola zakończyła małopolskie finały na 11. pozycji, a Setbol II został sklasyfikowany na 18. miejscu.

Do wojewódzkich finałów „dwójek” także awansowały dwie drużyny Setbola. Oświęcimianki pokazały się z dobrej strony. Zajęły piąte i dziewiąte miejsce wśród najlepszych zespołów z Małopolski.