Reklama
28 czerwca 2026, niedziela
Ma być głośno podczas ciszy - FOTO
- Andrzej Rzycki
- Siatkówka
- 12 października 2023
- 16:06
Reklama
UKS VT Alukoncept Bobrowniki będzie sobotnim rywalem siatkarzy Kęczanina Kęty w meczu o drugoligowe punkty. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.
Kęczanie bardzo liczą na doping swoich wiernych fanów. W Polsce będzie wówczas wprawdzie obowiązywała cisza (wyborcza), ale w kęckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji powinno być bardzo głośno. Podopieczni Macieja Gruszki rozpoczęli sezon od zwycięstwa na swoim parkiecie nad AT Jastrzębskim Węglem 3:1 (25:21, 23:25, 25:18, 25:17). W drugiej kolejce zmierzyli się na wyjeździe z MKS-em Andrychów. Te mecze od zawsze elektryzują kibiców siatkówki w obu miastach.Nie inaczej było w ostatnim starciu
Spotkanie oglądał komplet żywiołowo reagującej publiczności. Ostatecznie z wygranej 3:1 (19:25, 25:16, 25:23, 25:17) cieszyli się andrychowianie.
Fot. facebook.com/UMKS-Keczanin-Kety
Teraz rywalem Kęczanina będzie UKS VT Alukoncept Bobrowniki. Ten zespół rozpoczął sezon od porażki w Andrychowie 3:0 (25:21, 25:15, 29:27), by później pokonać Błękitnych Ropczyce 3:0 (25:21, 25:22, 25:20). Od efektownego zwycięstwa sezon 2023/24 w drugiej lidze (grupa czwarta) rozpoczęły również siatkarki Kęczanina. Drużyna prowadzona przez Marka Błasiaka pewnie wygrała na wyjeździe z SMS PZPS Szczyrk 0:3 (16:25, 16:25, 21:25). W sobotę kęczankom przyjdzie zagrać na wyjeździe. Ich rywalkami będą siatkarki Marby Sędziszów Małopolski. Ten zespół na inaugurację pokonał w Starym Sączu miejscowy Poprad 0:3 (7:25, 18:25, 11:25).

Fot. facebook.com/UMKS-Keczanin-Kety