• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Kęczanie zagrają w półfinale - FOTO

Reklama

Kapitalne wieści docierają z Rzeszowa. Juniorzy Kęczanina zagrają w półfinałowym turnieju mistrzostw Polski. Olbrzymie brawa dla zespołu prowadzonego przez Macieja Gruszkę.




Siatkarze UMKS Kęczanina awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorów jako wicemistrzowie Małopolski. Razem z pięcioma innymi zespołami o awans do półfinałów walczyli podczas turnieju w Rzeszowie.

Fazę grupową rozpoczęli od porażki z Resovią Rzeszów 0:3, by później pokonać Maratończyka Ełk 3:0. Dzięki temu kęczanie awansowali do najlepszej "czwórki" ćwierćfinałów w Rzeszowie.

W decydujących spotkaniach ekipa z Kęt dwukrotnie wygrała po 3:0. Najpierw w takich rozmiarach pokonała warszawski UMKS MKS MDK, by później ograć UKS SMS Police. Te zwycięstwa dały im awans do grona szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

Półfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów (rocznik 2005 i młodsi) zostaną rozegrane od 23 do 25 lutego. Z kolei wielki finał odbędzie się od 5 do 9 marca 2024 roku.


Wyniki grupy A:

UMKS Kęczanin Kęty - AKS Resovia Rzeszów 3:0 (25:13, 25:12, 25:13)

UMKS Kęczanin Kęty - ZSS UKS Maratończyk Ełk 3:0 (25:18, 25:10, 25:11)

AKS Resovia Rzeszów - ZSS UKS Maratończyk Ełk 3:0 (25:8, 25:6, 25:11)
Wyniki grupy B:

UKS SMS Police - SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (22:25, 25:16, 25:10, 25:14)

SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski - UMKS MKS MDK Warszawa 1:3 (29:27, 18:25, 14:25, 19:25)

UKS SMS Police - UMKS MKS MDK Warszawa 1:3 (26:28, 23:25, 25:23, 24:26)
O miejsca V-VI:

ZSS UKS Maratończyk Ełk - SMS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (17:25, 22:25, 30:28, 19:25)
Druga runda:

AKS Resovia Rzeszów - UKS SMS Police 3:0 (25:13, 25:17, 25:13)

UMKS Kęczanin Kęty - UMKS MKS MDK Warszawa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)

UMKS Kęczanin Kęty - UKS SMS Police 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)