Kadetki Setbolu otarły się o ćwierćfinały

Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   17 lutego 2019 17:47

Kadetki Setbolu Oświęcim zajęły czwarte miejsce na Mistrzostwach Małopolski rozgrywanym w tym tygodniu. Nie dało im to awansu do ćwierćfinałów.

W pierwszym dniu zawodów Setbol wygrał po tie breaku z UMKS Kęczanin Kęty, a później nie zdołał ugrac choćby seta w meczu z Elite Volley. Dużo emocji było w spotkaniu klubu z Oświęcimia Popradem Stary Sącz. Ostatecznie wszystkie sety zakończyły się sukcesem Setbolu. To dało mu miejsce w czwórce.

W półfinale oświęcimianki musiały uznać wy zszość Solnej Wieliczka.  Zwycięstwo w meczu o trzecią lokate dałoby ekipie z zachodniej cześci województwa awans na szczebel centralny. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie break. W nim lepsze okazały się zawodniczki Sandecji Nowy Sącz.

Siódme miejsce w finałach zdobył UMKS Kęczanin Kęty.

Wyniki Sebolu Oświęcim

UKS Setbol B Oświęcim – UMKS Kęczanin Kęty 3:2 (28:26, 25:23, 24:26 ,25:18, 15:7)
UKS Setbol B Oświęcim – Elite Volley 0:3 (16:25,16:25, 9:25)

UKS Setbol Oświęcim – Poprad Stary Sącz 3:0 (25:22, 28:26, 25:21)