Dopinguj Setbolówki w walce o półfinał 

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Siatkówka  |   2 kwietnia 2024 10:44

Wielkie emocje czekają wszystkich fanów siatkówki w grodzie nad Sołą. W sobotę i niedzielę w hali sportowej „Chemika” rozegrany zostanie turniej 1/4 mistrzostw Polski w kategorii młodziczek.

O awans do dalszych gier powalczą cztery zespoły. Oprócz ekipy gospodarzy – UKS Setbol na parkiecie zameldują się drużyny gdańskiego Jasieniaka, Jagiellończyka z Białej Podlaskiej i Szamotulanina z Szamotuł. Na inaugurację turnieju w Oświęcimiu (sobota, godz. 12) UKS Setbol zmierzy się z Jasieniakiem Gdańsk.

Młodziczki Setbola zagrają na etapie 1/4 dzięki zwycięstwu w turnieju 1/8 w Krośnie. W tym mieście wygrały wszystkie mecze, nie tracąc nawet jednego seta. W rozmiarach 2:0 ograły Fun Sport Kielce, Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno i Avię Świdnik.

Tymczasem w oświęcimskim klubie cieszą się z ostatnich sukcesów. Siatkarki Setbola znakomicie się spisały się podczas pierwszego turnieju eliminacyjnego zaliczanego do cyklu Kinder Joy of moving 2024 w kategorii „czwórek”.

W andrychowskiej hali Szkoły Podstawowej nr 2 do rywalizacji przystąpiły 24. zespoły z województwa małopolskiego. W tym gronie najlepszy okazał się pierwszy zespół Setbola (Marta, Natasza, Lena, Daria, Zofia, Wiktoria) składający się z uczennic VI klasy sportowej SP nr 2.

Z kolei ich rok młodsze koleżanki (Oliwia, Elena, Natalia, Natalia, Zofia, Ewa) z tej samej szkoły zakończyły turniej na bardzo wysokiej, czwartej pozycji. To spory sukces, zważywszy na ich debiut na zawodach tej rangi. Duże brawa.

Program 6-7 kwietnia turnieju 1/4 mistrzostw Polski młodziczek w Oświęcimiu:

UKS Setbol Oświęcim – UKS Jasieniak Gdańsk (sobota, godz. 10)

UKS Jagiellończyk Biała Podlaska – UKS Szamotulanin Szamotuły (sobota, godz. 12)

UKS Jasieniak Gdańsk – UKS Szamotulanin Szamotuły (sobota, godz. 16)

UKS Setbol Oświęcim – UKS Jagiellończyk Biała Podlaska (sobota, godz. 18)

UKS Jagiellończyk Biała Podlaska – UKS Jasieniak Gdańsk (niedziela, godz. 10)

UKS Setbol Oświęcim – UKS Szamotulanin Szamotuły (niedziela, godz. 12)

 

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .