Zwycięstwo dedykowali Piskozubowi i Sołtysikowi

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 września 2020 18:31

Iskra wygrała w Głębowicach z tamtejszym LKS. Klub z Brzezinki z kompletem punktów lideruje B Klasie.

Przyjezdni cieszyli się z gola w 14. minucie Po dośrodkowaniu z lewej strony bramkarz zespołu gospodarzy źle obliczył tor lotu piłki, więc Krzemień skierował ją do pustej bramki. W 19. minucie było 0:2. Dwójkową akcję Samka z Wołkiem ładnym dla oka uderzeniem z 17 metra zakończył Wołek.

Drugą połowę goście wygrali 4:1. W 37. minucie Mika strzelił precyzyjnie po ziemi z pola karnego. W 43. minucie po bardzo dokładnym dośrodkowaniu Kyrcza Wołek przerzucił piłkę nad bramkarzem. W końcówce tej części gry rzut wolny wykonał Domasik. Futbolówka odbiła się od muru i wpadła do bramki.

W 73. minucie Iskra podwyższyła prowadzenie Sergiel strzelił z 16 metrów i trafił w samo okienko. W 86. minucie z prawego skrzydła wrzucił Wołek, a nad bramkarzem głową przerzucił piłkę Samek. W końcówce gospodarze dorzucili jeszcze dwa trafienia, ale niewiele one zmieniły. W 88. minucie strzał Bieszczada obronił bramkarz, ale dobitka Spisaka okazała się skuteczna. W 90. minucie Szypuła wykorzystał sytuacje jeden na jeden z golkiperem.

,,Zrealizowaliśmy nasze założenia przedmeczowe. Konstruowaliśmy składne akcje i zdobyliśmy trzy ładne bramki. Martwią mnie jednak poważne kontuzje Piskozuba i Sołtysika. To im dedykujemy to zwycięstwo”- powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

Sobota 12 września LKS Głębowice – Iskra Brzezinka 3:6 (1:4)
Bramki: 0:1 Krzemień (14.), 0:2 Wołek (19.), 0:3 Mika (37.), 0:4 Wołek (43.), 1:4 Domasik (44.), 1:5 Sergiel (73.),1:6 Samek (86.), 2:6 Spisak (88.), 3:6 Szypuła (90.)

LKS Głębowice: Całus, Domasik, Dzierżawa, Wojtyła, Jarosz, Jaszczyk (80. Szypuła),  Siwek (55. Szostak), T. Wasztyl (75. Michał Brońka), Skowron, Bieszczad, Kozub (65.  Spisak) Trener: Przemysław Tlałka.

Iskra Brzezinka: Baruś, Rymek, Sołtysik (Koczur), Nagi, Mika (Wykręt), Kyrcz, Krzemień, Skrzypek (Sergiel), Piskozub (Przesór), Wołek, Samek. Trener: Rafał Skrzypek.