Zwycięstwo dedykowali doświadczonemu zawodnikowi, bo w swoje urodziny strzelił gola

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 października 2017 21:27

Strumień Polanka Wielka wygrał z Przeciszovią Przeciszów 3:0.

Naprzeciwko siebie stanęły zespoły, w których składach znajdowali się piłkarze, którzy bardzo dobrze się znali. Nie chodzi tu tylko o grę jako przeciwnicy, ale też byli współpracownicy na boisku. Mecz nie należał do najpiękniejszych widowisk. Zdecydowanie lepsze humory po meczu mieli zawodnicy Strumienia.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 38. minucie. Wtedy to rzut rożny wykonywał Wasztyl. W polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Drabczyk zagrał w kierunku dalszego słupka, a Boba skierował piłkę do siatki strzałem głową. W 58. minucie zespół z Polanki Wielkiej przeprowadzał kontrę. Gałgan zagrał do Boby. Były zawodnik między innymi Unii Oświęcim wygrał pojedynek z obrońcą, zmusił bramkarza do położenia się na ziemi i spokojnie umieścił futbolówkę przy słupku. W 80. minucie było 3:0. Rzut wolny z narożnika szesnastki wykonywał Wasztyl. Zawodnik, który w dniu meczu obchodził 47. urodziny przelobował bramkarza. Piłka po jego uderzeniu wpadła do bramki tuż pod poprzeczką.

– Gra toczyła się pod nasze dyktando. Przeciwnik poważnie zagroził nam tylko raz, kiedy Jakub Chowaniec „ostemplował” poprzeczkę. Mecz był brzydki. Więcej było w nim „przegadywania się” niż samej gry. Myślę jednak, że wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku – powiedział Mariusz Gałgan, grający trener Strumienia Polanka Wielka.

– To była „kopanina” a nie mecz. Niepotrzebnie zawodnicy skupili się na utarczkach słownych i rozpamiętywaniu przeszłości, niż na tym, by dobrze zagrać – powiedział Jarosław Chowaniec, grający trener Przeciszovii Przeciszów.

Sobota 21 października Strumień Polanka Wielka – Przeciszovia Przeciszów 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Boba (38.), 2:0 Boba (58.), 80. Wasztyl (80.)

Strumień Polanka Wielka: Jasiński (85. Dobrowolski), Knapik, Trawkowski, Wanat, Zemanek, Wasztyl, Gałgan (85. Kozub), Drabczyk, Jaszczyk, Boba, Grubka. Trener: Mariusz Gałgan.

Przeciszovia Przeciszów: Kościelnik – Jarosław Chowaniec, Pawela, Szafraniec, Hutny – Jakub Chowaniec, Żabiński (46. Sergiel), Kasperek, Matla – Samek, Tobik (65.Mycyk). Trener: Jarosław Chowaniec.