Zwycięstwa faworytów

Andrzej Rzycki  |   Piłka nożna  |   3 sierpnia 2023 11:02

Nie było niespodzianek w trzech ćwierćfinałowych meczach Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. Do półfinałów awansowały wyżej notowane zespoły.

Ostatniego półfinalistę wyłoni pojedynek Rajska z Chełmkiem

W zaległym spotkaniu drugiej rundy w Brzezince doszło do gminnych derbów. Przy ulicy Sportowej Iskra podejmowała LKS Rajsko. Goście już po niespełna 5 minutach gry otworzyli wynik. Na listę strzelców wpisał się były zawodnik Iskry – Bartłomiej Mika.

Z kolei na początku drugiej odsłony na 0:2 z rzutu karnego podwyższył Patryk Ryszka. Miejscowi zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i w półfinale zameldował się zespół z Rajska. Już w najbliższą sobotę podopieczni Andrzeja Lubańskiego zagrają o awans do półfinału z piątoligowym Chełmkiem.

Sporo emocji dostarczył ćwierćfinałowy pojedynek w Gorzowie, gdzie gospodarze podejmowali dwie klasy wyżej notowaną Unię. W regulaminowych 90 minutach kibice na gole się nie doczekali i o wszystkim musiały rozstrzygać rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali oświęcimianie, którzy zwyciężyli 3:4.

W najbardziej efektownym stylu do półfinału awansowała drużyna z Jawiszowic. Czwartoligowcy rozbili w Osieku miejscową Brzezinę aż 0:5. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Eryk Ceglarz i Adrian Korczyk, a jednego gola dorzucił Dawid Płonka.

Broniąca Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu Niwa Nowa Wieś wygrała w Brzeszczach z Górnikiem 1:3, po golach Jana Garlacza, Mariusza Piskorka i Krzysztofa Jurczaka. Autorem honorowego trafienia dla brzeszczan był Mateusz Hankus.