Zgoda zdobyła trzy punkty w Grojcu

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2019 13:57

Zgoda wygrała w Grojcu z Solavią 5:2. Trzy bramki w tym meczu zdobył Dudzic. Obecnie Zgoda zajmuje czwarte miejsce. Solavia jest dziesiąta i ma tylko trzy punkty przewagi nad LKS Piotrowice i LKS Bobrek.

W 12. minucie S. Smolarek oddał skuteczny strzał z lewej nogi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 18. minucie Zgoda wyrównała. Dudzic otrzymał podanie z prawego skrzydła, wymanewrował obrońcę i skierował futbolówkę na dalszy róg bramki. W 23. minucie w sytuacji jeden na jeden strzelec gola na 1:1 był faulowany w polu karnym i sam wykorzystał rzut karny. Solavia zdołała wyrównać, bo w 38. minucie Wołek trafił z rzutu wolnego.

W drugiej połowie trafiali tylko przyjezdni.  W 65. minucie po składnej akcji K. Drebszok uderzył z 16 metra. Piłka po koźle wpadła do siatki. W 75. minucie Dudzic w sytuacji jeden na jeden na jeden Dudzic przelobował Lichościa. W 85. minucie ten sam zawodnik był faulowany, ale sędzia dał Zgodzie przywilej korzyści. Akcję celnym strzałem wykończył Lekki.

,,Z gry w pierwszej połowie jestem zadowolony. Zawodnicy realizowali założenia taktyczne. W drugiej mieliśmy się otworzyć i zagrać odważniej. Niestety kontuzja Sołtysika w dużej mierze pokrzyżowała  nam plany. Z biegiem czasu posypaliśmy się” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

,,Zagraliśmy słabo. Zdecydowanie za dużo było niedokładności i nerwowości” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Niedziela 14 kwietnia Solavia Grojec – Zgoda Malec 2:5 (2:2)
Bramki: 1:0 S. Smolarek 12., 1:1 Dudzic 18, 1:2 Dudzic rzut karny 23., 2:2 Wołek 38., 2:3 K. Drebszok 65., 2:4 Dudzic 75., 2:5 Lekki 85.

Sklady:
Solavia Grojec: Lichość, B. Smolarek, Zygmunt, Noworyta, Szewczuk, Wołek, Krężel, Mroczek (75. Goc), S. Smolarek, Snażyk, Sołtysik (46. Płaczek). Trener: Dawid Szewczuk.

Zgoda Malec: Gibas, Wójcik, S. Drebszok, Nowak, Oczkoś, Chwierut (85. Katański), Lekki, K. Drebszok, Łukasik, Dudzic, Żmuda. Trener: Andrzej Tomala.