Zgoda zdobyła trzy punkty w Grojcu

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2019 13:57

Zgoda wygrała w Grojcu z Solavią 5:2. Trzy bramki w tym meczu zdobył Dudzic. Obecnie Zgoda zajmuje czwarte miejsce. Solavia jest dziesiąta i ma tylko trzy punkty przewagi nad LKS Piotrowice i LKS Bobrek.

W 12. minucie S. Smolarek oddał skuteczny strzał z lewej nogi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 18. minucie Zgoda wyrównała. Dudzic otrzymał podanie z prawego skrzydła, wymanewrował obrońcę i skierował futbolówkę na dalszy róg bramki. W 23. minucie w sytuacji jeden na jeden strzelec gola na 1:1 był faulowany w polu karnym i sam wykorzystał rzut karny. Solavia zdołała wyrównać, bo w 38. minucie Wołek trafił z rzutu wolnego.

W drugiej połowie trafiali tylko przyjezdni.  W 65. minucie po składnej akcji K. Drebszok uderzył z 16 metra. Piłka po koźle wpadła do siatki. W 75. minucie Dudzic w sytuacji jeden na jeden na jeden Dudzic przelobował Lichościa. W 85. minucie ten sam zawodnik był faulowany, ale sędzia dał Zgodzie przywilej korzyści. Akcję celnym strzałem wykończył Lekki.

,,Z gry w pierwszej połowie jestem zadowolony. Zawodnicy realizowali założenia taktyczne. W drugiej mieliśmy się otworzyć i zagrać odważniej. Niestety kontuzja Sołtysika w dużej mierze pokrzyżowała  nam plany. Z biegiem czasu posypaliśmy się” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

,,Zagraliśmy słabo. Zdecydowanie za dużo było niedokładności i nerwowości” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Niedziela 14 kwietnia Solavia Grojec – Zgoda Malec 2:5 (2:2)
Bramki: 1:0 S. Smolarek 12., 1:1 Dudzic 18, 1:2 Dudzic rzut karny 23., 2:2 Wołek 38., 2:3 K. Drebszok 65., 2:4 Dudzic 75., 2:5 Lekki 85.

Sklady:
Solavia Grojec: Lichość, B. Smolarek, Zygmunt, Noworyta, Szewczuk, Wołek, Krężel, Mroczek (75. Goc), S. Smolarek, Snażyk, Sołtysik (46. Płaczek). Trener: Dawid Szewczuk.

Zgoda Malec: Gibas, Wójcik, S. Drebszok, Nowak, Oczkoś, Chwierut (85. Katański), Lekki, K. Drebszok, Łukasik, Dudzic, Żmuda. Trener: Andrzej Tomala.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa