Zgoda wygrała z Sołą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 września 2020 21:33

Zgoda Malec wygrała na swoim boisku z Sołą Łęki 2:0. Gole strzelili R. Drebszok i  Żmuda.

W 37. minucie po wrzutce z prawego skrzydła jednego z zawodników Zgody i po koźle skuteczny strzał oddał junior R. Drebszok.

W drugiej połowie Soła mogła wyrównać stan rywalizacji, ale Zygmunt nie wykorzystał rzutu karnego. W 80. minucie Łukasik dorzucił futbolówkę do Żmudy, a ten znalazł sposób na bramkarza.

,,W pierwszej połowie drużyny prezentowały ten sam poziom. W drugiej niewiele się zmieniło. Rywal starał się nas przycisnąć. Przy karnym mieliśmy trochę szczęścia. Po golu na 2:0 mecz się w zasadzie skończył” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Mecz był wyrównany. Przeciwnik był lepszy tylko o dwie bramki albo aż o dwie. Kolejny raz nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Zwycięstwo samo nie przyjdzie, a my sobie w tym nie pomagamy” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

Niedziela 27 września Zgoda Malec – Soła Łęki 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 R. Drebszok (37.), 2:0 Żmuda (80.) Rzutu karnego nie wykorzystał Zygmunt (Soła).

Zgoda Malec: Gibas, Wróblewski, S. Drebszok, Lekki, Tomala, R. Drebszok, K. Drebszok, Chwierut (88. Nowak), Łukasik, Jaromin (85. Banasiak), Żmuda. Trener: Andrzej Tomala.

Soła Łęki:  Jurzak, Wawrzyczek, Pawlusiak, Zygmunt, Kramarczyk, Matejko, Jawor (Żmuda), Wiktoruk, Ślósarczyk (Handzlik), Swarzyński, Amrozi (Wawrzyczek). Trener: Bogdan Swarzyński.