Zgoda wygrała gminne derby

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   21 czerwca 2021 15:16

Zgoda Malec wygrała u siebie w derbach gminy Kęty z LKS Bulowice 3:1. Pierwszego gola zdobyli przyjezdni.

W 25. minucie po zagraniu prostopadłym między dwóch obrońców za linię jednego z nich, na bramkę z pierwszej piłki uderzył Michalak. Piłka wpadła do siatki po rękach bramkarza.

W 38. minucie po rzucie rożnym główkował Lekki. Futbolówka odbiła się od jednego z rywali. Ten sam zawodnik skutecznie dobił. W 45. minucie Łukasik zagrał do Jaromina, a ten wymanewrował bramkarza i trafił do pustaka. W 70. minucie było 3:1. Jaromin otrzymał futbolówkę od K. Drebszoka i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem.

„Mogliśmy strzelić jeszcze kilka goli, bo okazji ku temu mieliśmy wiele” – powiedział  Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

„Gospodarze ograniczyli się do grania długimi piłkami. Mieliśmy sporo niewykorzystanych sytuacji. Zabrakło nam skuteczności no i popełniliśmy pojedyncze błędy w  obronie” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

Niedziela 20 czerwca Zgoda Malec – LKS Bulowice 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Michalak (25.), 1:1 Lekki (38.), 2:1 Jaromin (45.), 3:1 Jaromin (70.)

Zgoda Malec: Gibas, Sporysz (46. K. Drebszok), Nowak (80. Adamus), Lekki, Tomala, S. Drebszok, Szczepaniak, Łukasik, Wróblewski (75. Kwaśniak), Żmuda, Jaromin. Trener: Andrzej Tomala.

LKS Bulowice: Hrapkowicz, Lechowicz, Sobala, Nowak, Nalborczyk (55. Zwińczak), Michalak, Wandzel, Surma, M. Handy, S. Handy, Dzugaj. Trener: Piotr Sobala.