Zdecydowane zwycięstwo wicelidera w Zaborzu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 maja 2021 08:42

Przeciszovia cały czas depcze po piętach Górnikowi. W sobotę wygrała 5:1 na wyjeździe z Zaborzanką Zaborze.

W 36. minucie Węgrzyn zagrał do K. Michałka, a ten po indywidualnej akcji otworzył wynik spotkania. W 53. minucie ten  sam zawodnik zdobył gola na 0:2. Wykorzystał wrzutkę  z prawego skrzydła Węgrzyna.

W 57. minucie bramkę zdobyli gospodarze. Po rożnym obrońcy wybili piłkę. Doszedł do niej Malik. Po jego strzale z 16 metrów wpadła ona do bramki przy słupku. Później strzelali już tylko przyjezdni. W 80. minucie Ł. Płonka podał do Bartusia. Ten w sytuacji sam na sam oddał dobry strzał pod poprzeczkę. W 84. minucie strzelec poprzedniego gola, zdobył kolejnego w indywidualnej akcji. W doliczonym czasie gry Bartuś wykorzystał asystę K. Michałka.

,,Dopóki starczyło sił i przeciwnik nie strzelił goli, to graliśmy nieźle. Niestety straciliśmy bramki po naszych błędach. Potem już było tylko gorzej. Mamy problem  w kontekście fizyczności. Ja jednak dziękuję moim  zawodnikom, że zagrali tak, jak na dzisiaj potrafią”- powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

,,Męczyliśmy się.  Mieliśmy przewagę w posiadaniu, ale brakło goli, by grać spokojnie. Po zmianach w ustawieniu nasza gra się poprawiła. Plan wykonaliśmy” – powiedział Łukasz Płonka, grający trener Przeciszovii.

Sobota 1 maja Zaborzanka Zaborze – Przeciszovia Przeciszów 1:5 (0:1)
Bramki: 0:1 K. Michałek (36.), 0:2 K. Michałek (53.), 1:2 Malik (57.), 1:3 Bartuś (80.), 1:4 Bartuś (84.), 1:5 Bartuś (90+)

Zaborzanka Zaborze: Pędlowski, Jęczała, Kleczkowski (50. Pest), Malik, Kowalski (80. Kosek), Łach, Opala, Góra, Gaweł (75., Bochenek), Ostrowski (60. Semik), Gliwa. Trener: Rafał Przybyła.

Przeciszovia Przeciszów: Prochownik, Mycyk, Skrobacz, Szafraniec, Pawela, Makuch (70. M. Michałek) M. Płonka (46. Bartuś),  Żabiński, Węgrzyn  (80. Klimczyk), Baranowski (60. Matla), K. Michałek (75. Ł. Płonka). Trener: Łukasz Płonka.