Zdecydowane zwycięstwo Korony

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 kwietnia 2021 11:08

Korona Harmęże wygrała u siebie z LKS Głębowice 5:1 w pierwszej rozegranej na wiosnę kolejce ligowej.

W 7. minucie Rochowiak otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu i posłał piłkę obok bramkarza do siatki. W 17. minucie przyjezdni wyrównali. Siwek wszedł z piłką w prawą stronę pola karnego i wycofał do Skrowrona. Ten znalazł sposób na bramkarza.

Kolejne celne ciosy zadawali już tylko zawodnicy Korony. W 27. minucie skutecznie rzut wolny z około 30 metrów spod linii bocznej wykonał Bargiel. W 35. minucie ten sam piłkarz znów popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Tym razem uderzał z 25 metrów z sektora na wprost bramki. Futbolówka po jego strzale przeleciała nad bramkarzem.

W 54. minucie P. Forma zaskoczył golkipera strzałem z  rogu szesnastki na dalszy róg. W 62. minucie grający trener Korony obsłużył dobrym podaniem Koziarę, który trafił z najbliższej odległości.

,,Do 20. minuty mecz był wyrównany, a my graliśmy nerwowo. Potem opanowaliśmy sytuacje i zasłużenie wygraliśmy” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

,,Na początku graliśmy jak równy z równym. Potem inicjatywę przejęli rywale. Podłamały nas szybko stracone gole ze stałych fragmentów gry. Zabrakło nam koncentracji i zagraliśmy zbyt pasywnie”- powiedział Przemysław Tlałka, trener LKS Głębowice.

Niedziela 25 kwietnia Korona Harmęże – LKS Głębowice 5:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Rochowiak (17.), 1:1 Skowron (21.), 2:1 Bargiel (27.), 3:1 Bargiel (35.), 4:1 P. Forma (54.), 5:1 Koziara (62.)

Korona Harmęże: Sroka (80. Rąba), Wykręt, Tyran, Głowacki, Fryś, Foks, Chowaniec (81. Pawlak), Bargiel, Rusinek, P. Forma (J.69. J. Ciborowski), Rochowiak (82. Zjawiński). Trener; Patryk Forma.

LKS Głębowice: Wandor, Dzierżawa, Zając, M. Brońka (50. W. Brońka), A. Domasik (50. Szostak), Wasztyl, Skowron, Siwek, R. Nowak, Kozub, Wiśniewski. Trener: Przemysław Tlałka.