Zatorzanka Zator czwartym LKS-em w Polsce w kategorii trampkarzy

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 lipca 2018

Trampkarze Zatorzanki Zator zajęli czwarte miejsce w finale Ogólnopolskiego cyklu Piłkarska Kadra Czeka. Zawody odbyły się w Zamościu. 

Zatorzanka musiała wcześniej przejść powiatowe, regionalne i wojewódzkie eliminacje.

,,Już sam awans na szczebel krajowy jest dla nas wielkim sukcesem. Z turnieju na turniej stopień trudności wzrastał.  Nasi zawodnicy wykonali niesamowitą pracę” – powiedział Dominik Celej, prezes Zatorzanki Zator.

W turnieju finałowym zagrało 14 drużyn, które okazały się najlepsze w swoich województwach. Wszystkie one są Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

W fazie grupowej Zatorzanka wygrała z drużynami z podlaskiego 3;0. Później grała z reprezentantami województwa lubelskiego. Mimo przewagi nie strzeliła gola w regulaminowym czasie gry. Podopieczni Marcina Folgi okazali sie skuteczniejsi w konkursie rzutów karnych. Awans do najlepszej czwórki zawodnicy z klubu z Zatora zapewnili sobie dzięki zdecydowanemu zwycięstwu z ekipą z grupy kujawsko – pomorskiej.

W półfinale po zaciętym boju Zatorzanka przegrała 0;1 z Szkółką Piłkarską z Szamotuł z Wielkopolski. Prezes klubu z Małopolski przypomina, że jest to renomowana w Polsce szkółka, z której wywodzą się znani piłkarze.

W meczu o trzecie miejsce Zatorzanka przegrała 1;2 z Beniaminkiem Starogard Gdański z Pomorskiego. Zwycięzcy przeważali w tym spotkaniu fizycznie nad swoimi rywalami. Ostatecznie klub z powiatu oświęcimskiego zająl czwarte miejsce. W finale tryumfowała Ceramika Opoczno z łódzkiego.

,,Zabrakło trzech  chłopców z wiodącego rocznika, którzy nie mogli pojechać na turniej oraz  skuteczności i doświadczenia. Można było pokusić się o mistrzostwo. Jednak młodsi chłopcy z rocznika 2005  i 2006, którzy byli w kadrze na ten turniej na pewno w przyszłości będą nas cieszyć swoimi występami na boisku” – skomentował Dominik Celej, prezes Zatorzanki Zator.

Skład Zatorzanki; Klaudiusz Dudko,  Kamil Hajduk, Adrian Kozak, ,Patryk Wądrzyk,  Dawid Wądrzyk, Adrian Paryła, Piotr Kurzak, Mateusz Szemiot, Mikołaj Żmuda, Jakub Szarek, Kacper Bujas, Kacper Galus, Bartosz Piasecki, Patryk Banaszak, Michał Rąpel, Seweryn Zając.

Udział i pobyt  w turnieju klubu z Zatora był finansowany przez Urząd Gminy w Zatorze, przejazd finansowało Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu wraz z powiatowym Zrzeszeniem LZS w Oświęcimiu.

Która z drużyn zajmie wyższe miejsce w rozgrywkach IV Ligi?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa