Zatorzanka wygrała grając przez 90 minut w dziesiątkę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 sierpnia 2020 13:22

Zatorzanka Zator wygrała na wyjeździe z MKS Libiąż w pierwszej kolejce V Ligi. Było to o tyle trudniejsze, że od 30 sekundy goście grali w dziesięciu.

Dla Zatorzanki mecz zaczął się bardzo źle. Po upływie około 30 sekund czerwoną kartkę otrzymał K. Celej.  Gospodarze wykorzystali przewagę liczebną tylko częściowo. W 55. minucie po rzucie rożnym precyzyjnie głową uderzył Łuczak.

W 70. minucie w polu karnym wytworzyło się zamieszanie. Po strzale Szymonika z 10 metrów piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 86. minucie Stefaniak zszedł z lewego skrzydła do środka  i znalazł sposób na bramkarza. Ten gol dał przyjezdnym trzy punkty.

 

,,Chociaż graliśmy przez cały mecz w dziesięciu, a pogoda nie była sprzyjająca mieliśmy jeszcze kilka sytuacji strzeleckich. Dużo dobrego do gry wnieśli zmiennicy” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 8 sierpnia MKS Libiąż – Zatorzanka Zator 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Łuczak, 1:1 Szymonik (70.), 1:2 Stefaniak (86.)

Składy:
MKS Libiąż: Kaniaburka, Pater, Celmer, Lickiewicz, Garlacz (61. Kubański), Węgorek (80. Saribekyan), Grudziński,  Wesecki (69. M. Pater), Lewarczyk, Ząbek, Łuczak.

Zatorzanka Zator: Lichański, Skrobacz, Stybak, K. Celej (1. czerwona), Balonek, Mika, Wolanin, Pindel, Stanek (60. Kwiatkowski), Stefaniak (90. Hajduk), Woźniak (60. Kozak), Szymonik (82. Gzela). Trener: Marcin Folga.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa