Zatorzanka przywiozła cenne trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 czerwca 2021 19:38

Zatorzanka, która ciągle jest bezpośrednio zagrożona spadkiem, wygrała 3:0 na wyjeździe z ostatnią w tabeli Sosnowianką.

Bramki padały w drugiej połowie. W 52. minucie Stefaniak wygrał pojedynek jeden na jeden z rywalem i zagrał na 11 metr do Kwiatkowskiego, który oddał strzał wewnętrzną częścią stopy. Piłka wpadła do siatki przy dalszym rogu. W 59. minucie Stefaniak otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu, wymanewrował bramkarza i trafił do pustej bramki. W 62. minucie Podobnego gola zdobył w 62. minucie Szymonik. Wcześniej otrzymał podanie od Kwiatkowskiego.

„Mieliśmy dużo więcej sytuacji bramkowych. Rywal zagrażał tylko po stałych fragmentach gry. Byliśmy lepszą drużyną” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 5 czerwca Sosnowianka Stanisław Dolny – Zatorzanka Zator 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Kwiatkowski (52.), 0:2 Stefaniak (59.), 0:3 Szymonik (62.)

Sosnowianka Stanisław Dolny: Mackiewicz (88. czerwona),  Góra, Kapuściński, Michalec, K. Szydłowski (75. Góralczyk), Mamcarczyk, Konopka, Sz. Szydłowski, Wojtaszek, Wcisło.

Zatorzanka Zator: Kołodziejczyk, A. Celej, K. Celej, Balonek (60. Florczak), Woźniak, Leszczyński, Mika, Kwiatkowski (78. Pindel), Szymonik (75. Wolanin), Kowalczyk (78. Kozak), Stefaniak. Trener: Marcin Folga.