Zatorzanka przegrała w Jaworznie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 sierpnia 2019 12:48

Zatorzanka przegrała w Jaworznie z Victorią 1918 0:4. Wynik nie do końca oddaje przebieg gry.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Stefaniak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Bliski szczęścia był Mika, po którego strzale obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. Wynik otworzyli gospodarze. Żmuda wygrał rywalizację o futbolówkę na prawym skrzydle i zagrał do Suwaja. Ten wykorzystał dobrą okazję.

Początek drugiej połowy był znów dość wyrównany. Obie drużyny miały swoje szanse.  Mecz ustawiła bramka na 2:0. Żmuda wykończył swoją indywidualną akcję środkiem boiska precyzyjnym strzałem. Później przewaga Victorii 1918 wzrosła.

Na 3:0 trafił Barnaś z 16 metrów. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku. W końcówce trójkową akcję Suwaj – Barnaś – Żmuda skutecznie wykończył ten ostatni. Gospodarze mogli zdobyć jeszcze więcej goli, ale wynik się nie zmienił.

Sobota 24 sierpnia Victoria 1918 Jaworzno – Zatorzanka Zator 4:0
Bramki: 1:0 Suwaj, 2:0 Żmuda, 3:0 Barnaś, 4:0 Żmuda.

Victoria 1918 Jaworzno(skład wyjściowy): Madeja, Wesecki, Palian, Gembala, Śliwiński, Musiał, Suwaj, Barnaś, Leś, Żmuda, Gajda.

Zatorzanka Zator: Lichański, Baluś (80. Hajdug), Balonek, Wolanin, Mika, Leszczyński, Makuch (70. K. Celej), Kwiatkowski, Stefaniak (65. A. Celej), Woźniak (35. Żmuda), Samek. Trener: Marcin Folga.