Zatorzanka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w samej końcówce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 września 2020 14:45

Zatorzanka wygrała w Kalwarii Zebrzydowskiej 3:2 z Kalwarianką. Rozstrzygającego gola klub z Zatora strzelił w doliczonym czasie gry.

W 20. minucie Stanek wykonywał rzut wolny przed polem karnym. Bramkę zdobył Szymonik. W 43. minucie błąd obrony Zatorzanki wykorzystał Haxhijaj. W 57. minucie po wrzutce z boku skutecznie głową uderzył Kryjak.

W 75. minucie Stanek zaatakował w bocznej części boiska i wycofał do tyłu na 16 metr. Kwiatkowski oddał dobry strzał na dalszy róg. W doliczonym czasie gry bramkarz Kalwarianki obronił strzał z rzutu wolnego jednego z zawodników zespołu gości. Dobitka Kukiełki okazała się skuteczna.

,,Obie drużyny chciały wygrać, miały sytuacje bramkowe. Tym razem szczęście dopisało nam” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 26 września Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – Zatorzanka Zator 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Szymonik (20.), 1:1 Haxhijaj (43.), 1:2 Kryjak (57.), 2:2 Kwiatkowski (75.), 2:3 Kukiełka (90+)

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska: Ramenda, Boczarski, Gałuszka (76. Tymoszuk), Hobrzyk, Rupa (66. Daniel), Paździorko, Oleksy, Turek (46. Filek), Kryjak, Sadowski, Haxhijaj,

Zatorzanka Zator: Lichański,  Stybak, Pindel (87. Kukiełka), Balonek, Mika, Leszczyński, Wolanin, Stanek (90. Kobus), K. Celej (65. A Celej), Woźniak (65. Kwiatkowski)), Szymonik. Trener: Marcin Folga.