Zasłużone zwycięstwo Soły

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 kwietnia 2021 09:18

W meczu LKS Bulowice z Sołą gospodarzem byli ci pierwsi. Mecz odbył się w Łękach.

Podopieczni Jarosława Płonki zapewnili sobie trzy punkty w pierwszej połowie. W 14. minucie Szlósarczyk wykonał rut rożny. Hankus otworzył wynik spotkania precyzyjnym strzałem głową na dalszy róg otworzył Hankus. W 29. minucie strzelec gola na 1:0 minął kilku rywali i wszedł w pole karne. Był faulowany, więc sędzia wskazał na wapno. Żmuda skierował piłkę w górny róg bramki.

W 32. minucie Soła przeprowadziła składną akcję z kilkoma podaniami. W końcowej fazie akcji Hankus zagrał do Hankusa, który skierował piłkę do pustej bramki. W 62. minucie Żmuda przeprowadził indywidualną akcję i znalazł sposób na bramkarza.

Najlepszą sytuacją LKS Bulowie był rzut karny, którego nie wykorzystał Surma.

,,Do 15. minuty rywal grał dobrze. Próbowali prowadzić grę, ale nie zagrozili nam poważnie. Po golu na 1:0 obudziliśmy się i przejęliśmy inicjatywę. Drugi gol ustawił mecz. W końcówce przeciwnik się ożywił, ale skończyliśmy na 0 z tyłu” – powiedział Damian Kowalczyk, zawodnik Soły Łęki.

,,Soła wygrała zasłużenie. Staraliśmy się prowadzić grę, ale traciliśmy piłkę. Przeciwnik wykorzystywał nasze błędy” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

Sobota 24 kwietnia Soła Łęki – LKS Bulowice 4:0 (3:0) Mecz w Łękach, ale LKS Bulowice gospodarzem.
Bramki: 1:0 Hankus (14.), 2:0 Żmuda rzut karny (29.), 3:0 Żmuda (32.), 4:0 Żmuda (62.) Surma (LKS Bulowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

Składy:
Soła Łęki: Jurzak, Karnas, Zarzycki (66. Kukiełka), Zygmunt, Kowalczyk, Tworek, Szlósarczyk (28. Dziuga), Matejko (21. Handzlik), Amrozi (79. Wiktoruk), Żmuda (75. Wawrzyczek), Hankus. Trener: Jarosław Płonka.

LKS Bulowice: Leśnik, Nalborczyk (60. Mrzygłód), Lechowicz, Sobala, Nowak, Surma, Waligórski, Matusiak, Michalak, S. Handy (60. M. Handy), Dzugaj (70. Jodłowski). Trener: Piotr Sobala.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .