Zasłużone zwycięstwo Górnika

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 czerwca 2018

Górnik Brzeszcze wygrał 6;2 z Orłem Witkowice.

W 7. minucie Ochman urwał się prawym skrzydłem i przerzucił piłkę na drugą stronę. Brańka wygrał pojedynek z obrońcą i odegrał do Sojki, który strzałem z 11 metrów pokonał bramkarza. W 29. minucie było 2;0. Brańka obsłużył prostopadłym podaniem Senkowskiego. Ten wszedł w pole karne, a później oddał futbolówkę do asystenta przy pierwszym golu. Brańka zdobył gola strzałem z pięciu metrów.

W 33. minucie po uderzeniu Senkowskiego piłka odbiła się od bramkarza i obrońcy. Skutecznie dobił Ochman. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Górnika 4;0. Senkowski dopełnił formalności po składnej akcji Sojki i Brańki. Orzeł nie poddawał się i zdołał strzelić bramkę. Zdobył ją Gołębiowski. Więcej nadziei na dobry wynik dał przyjezdnym Jasiński. W 65. minucie rozwiał je Senkowski. Wykorzystał dośrodkowanie Brańki i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Wynik ustalił Ochman.

,,Od początku meczu byliśmy skoncentrowani. Koncentracja opuściła nas tylko na krótki okres. Wykorzystał to Orzeł. Szybko jednak wróciliśmy do swojego poziomu i spokojnie wygraliśmy’’ – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Rywal był zdecydowanie. Nas po części tłumaczy to, że w składzie mieliśmy pięciu juniorów’’ – powiedział Marcin Juraszek, zastępczy trener Orła Witkowice.

Sobota 16 czerwca Górnik Brzeszcze – Orzeł Witkowice 6;2

Bramki; 1;0 Sojka 7., 2;0 Brańka 29., 3;0 Ochman 33., 4;0 Senkowski 41., 4;1 Gołębiowski, 4;2 Jasiński, 5;2  Senkowski68. , 6;2 Ochman 78.

Składy;

Górnik Brzeszcze; Korzec, Waluś, Żmudka, Lis, Salepa, Brańka, Ochman, Sojka, Czerwik, Michalik zm. 55. Kopta,  Senkowski zm. 68. Wrona.. Trener; Wojciech Włodarczyk.

Orzeł Witkowice; Wróbel, Janas, M. Konefał, Rusinek, K. Jekiełek, Paździor, Bryja, Gołebiowski, Wandor,  Jasiński, Bąba. Trener; Marcin Juraszek, w zastępstwie.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa