Żacy LKS Jawiszowice wzięli udział w turnieju Ekstraligi Talentów – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 października 2020 21:51

Trenerzy LKS Jawiszowice, ich zawodnicy i rodzice skorzystali z okazji  last minute wzięcia udziału w turnieju Ekstraligi Talentów w roczniku 2012. Była to jedyna drużyna z powiatu biorąca udział w turnieju.

Zespół z Jawiszowic miał możliwość wystartowania dzięki temu, że inna drużyna się wycofała. Koordynator szkolenia młodzieży i trener drużyny nie zastanawiali się długo. Przychylnie do projektu ustosunkowali się też zawodnicy i ich rodzice.

W turnieju brały udział uznane w Polsce szkółki.

Rywalizacja nie była więc łatwa

W turnieju wystartowało 11 drużyn. Drużyny grały w systemie każdy z każdym.

Drużyna LKS Jawiszowice na tle renomowanych szkółek zaprezentowała się dobrze. Zajęła dziesiąte miejsce, ale zawodnicy klubu z gminy Brzeszcze pokazali wiele bardzo dobrych zagrań. Przede wszystkim żacy z grupy białej, czyli z drużyny w tym turnieju prowadzonej przez Szymona Grzywę, ale na co dzień  trenowanej przez Pawła Żaka,  mieli możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z zespołami z uznanych szkółek.

Wyniki LKS Jawiszowice:
LKS Jawiszowice – GKS Jastrzębie Zdrój 0:2
LKS Jawiszowice – AP Górki Śląskie 0:2
LKS Jawiszowice – UKS AP 21 Kraków 0:3
LKS Jawiszowice – Górnik Zabrze 1:1 (bramka Hubert Siuta)
LKS Jawiszowice – Dunajec Nowy Sącz 1:1 (Hubert Siuta)
LKS Jawiszowice – Akademia Futbolu z Głową  2:1 (dwie bramki Hubert Siuta)
LKS Jawiszowice – Parasol Wrocław 0:0
LKS Jawiszowice – Śląsk Wrocław 0:6
LKS Jawiszowice – Barca Academy 0:3
LKS Jawiszowice – Wisła Kraków 1:4 (Hubert Siuta)

Skład LKS Jawiszoiwce: Tymoteusz Głąb, Piotr Jarosz, Hubert Siuta, Ksawery Giza, Amadeusz Cała, Antoni Jonkisza oraz Karol Donigiewicz i Miłosz Baran

Ostateczna kolejność turnieju: 1. Śląsk Wrocław, 2. Barca Academy, 3. Górnik Zabrze, 4. Wisła Kraków, 5. Akademia Futbolu z Głową, 6. UKS AP 21, 7. AP Górki Śląskie, 8. GKS Jastrzębie Zdrój, 9. Dunajec Nowy Sącz, 10. LKS Jawiszowice, 11. Parasol Wrocław.

,,Możliwość gry w Turnieju Ekstraligi Talentów jest wielkim wyróżnieniem dla naszego klubu i każdego zawodnika. Granie wśród takich firm jak Wisła Kraków, Górnik Zabrze czy Barca Academy to wyróżnienie i rzecz niespotykana w naszym powiecie. Jesteśmy pewni, że zdobyte doświadczenie w tego typu grach zaprocentuje u naszych chłopców. Mamy już w planach kolejne gry na ogólnopolskim poziomie jak i prawdziwą niespodziankę w postaci rywalizacji z drużynami zza granicy” – powiedział Szymon Grzywa, koordynator szkolenia i trener w LKS Jawiszowice.

 

 

Ranking: najlepszy VPN 2020. Co to jest VPN i dlaczego warto go mieć?

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa