Zaborzanka wygrała we Włosienicy – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 maja 2019 02:36

Zaborzanka wygrała we Włosienicy z Sygnałem 3:2. Goście zbliżyli się do gospodarzy w tabeli. Obie drużyny wyprzedza Skawa Podolsze.

Na początku meczu zespół z Włosienicy starał się narzucić rywalowi swój sposób gry. Po kilkunastu minutach inicjatywę przejęli goście.

W 7. minucie do piłki zagranej z rzutu wolnego przy dalszym rogu doszedł Walczak. Po jego uderzeniu futbolówka nie znalazła drogi do bramki. W 15. minucie Sulkiewicz uwolnił się od obrońców, ale przy strzale trafił w nogi bramkarza. W 20. minucie rzut wolny na prawym skrzydle wykonał Semik. Jęczała wygrał pojedynek główkowy z przeciwnikiem i zdobył gola.

W 31. minucie Walczak źle trafił w piłkę. Przejął ją Gliwa i wygrał pojedynek jeden na jeden z Sz. Stachurą. W 35. minucie bramkarz Sygnału obronił strzał głową Góry. W 40. minucie przyznali rzut karny gospodarzom. Pędlowski obronił jedenastkę wykonywaną przez Sulkiewicza. Obrońcy Zaborzanki nie interweniowali, więc zawodnik klubu z Włosienicy miał sporo czasu, by poprawić swoją próbę. Tym razem był skuteczny.

Początek drugiej połowy był wyrównany. W 63. minucie wykonujący rzut rożny Borowski wrzucił piłkę w pole karne. Gąsiorek znalazł się w dobrym miejscu i cieszył się  z gola. W 68. minucie drużyna z Zaborza przeprowadziła dobrą kontrę. Kidoń zakończył ją niecelnym strzałem. W ostatniej fazie meczu na boisku dominował Sygnał. W 75. minucie po wrzutce jednego z zawodników Sygnału bardzo dobrze zachował się Sarna. Zdobył gola strzałem głową.

W 87. minucie Sarna przeprowadził indywidualną akcję. Pędlowski obronił jego próbę. W 90.minucie do piłki zagranej ze skrzydła doszedł Korwin. Interwencja obrońcy uratowała Zaborzankę przed utratą gola.

Niedziela 28 kwietnia Sygnał Włosienica – Zaborzanka Zaborze 2:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Jęczała (20.), 0:2 Gliwa (31.), 1:2 Sulkiewicz (40.), 1:3 Gąsiorek (63.), 2:3 Sarna (75.)

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura, K. Stachura, Walczak, S. Grubka (62. Mondry), Sarna, Pacyga, Szpiegla, Pacyna, Sulkiewicz, Brzeski, Korwin. Trener: Damian Pałamarczuk.

Zaborzanka Zaborze: Pędlowski, Jeczala (55. Kleczkowski), Przybyła, Gąsiorek, Kowalski, Kidoń, Semik, Borowski (81. Stańczyk), Łach, Góra (90+ Welber), Gliwa (65. Grubka). Trener: Rafał Przybyła.