Zaborzanka reaktywuje drużynę seniorów

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 lipca 2018

Po rocznej przerwie Zaborzanka Zaborze powróci na mapę seniorskich drużyn w Polsce.

W sezonie 2016 / 2017 Zaborzanka piłkarsko utrzymała się w A Klasie. W przerwie między sezonami okazało się jednak, że sporo zawodników zrezygnowało z gry. Do tego doszły jeszcze inne problemy w klubie z gminy Oświęcim. Zarząd Zaborzanki próbował ratować sytuację. Zatrudnił Wojciecha Włodarczyka. Ani działaczom ani trenerowi nie udało się wtedy uratować sytuacji. W sezonie 2017 / 2018 Zaborzankę w rozgrywkach ligowych reprezentowali młodzicy, trampkarze i juniorzy. W lidze zabrakło jednak pierwszej, czyli seniorskiej ekipy. Od sierpnia klub z  gminy Oświęcim będzie grał w B Klasie.

Sygnały o tym, że działacze i trener chcą reaktywować seniorów pojawiały się już w kwietniu. W czerwcu na spotkaniu zarządu Zaborzanki sternicy klubu potwierdzili to, że zgadzają się na odbudowę dorosłej drużyny.

Bardzo konkretne działania odtwórców nowej drużyny Zaborzanki trwają od czerwca. Działania te zdaniem trenera Rafała Przybyły pozwalają myśleć pozytywnie.

,,Mamy już 16 zawodników chętnych do gry. Być może będzie ich więcej. Po części są to nasi piłkarze, którzy wrócą z wypożyczenia z innych klubów. Dołączą też nowi z Zaborza, osiedla i innych pobliskich miejscowości. Nasz skład będzie mieszanką młodości i doświadczenia. Myślę, że w niejednym meczu będziemy w stanie powalczyć o dobry rezultat. Do kwestii wyników podchodzimy jednak spokojnie. Nie ma u nas ciśnienia’’ – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Zaborzanka wznowi trening pod koniec lipca.

Która z drużyn zajmie wyższe miejsce w rozgrywkach IV Ligi?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa