Zaborzanka punktuje, a Ostrowski hat-tricka świętuje

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 września 2021 09:11

Zaborzanka Zaborze wygrała na wyjeździe z LKS Palczowice 3:1. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Ostrowski.

W 29. minucie przyjezdni przeprowadzili składną akcję na której zakończenie Knapik zagrał wzdłuż bramki do Ostrowskiego. Ten z bliska dopełnił formalności. W 74. minucie strzelec poprzedniego gola otrzymał podanie od Semika, wymanewrował dwóch obrońców i bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W 82. minucie golkiper Zaborzanki nie wyłapał piłki wrzuconej z prawego skrzydła przez przeciwnika. Doszedł do niej A. Folga i zdobył gola. W 84. minucie sytuacje jeden na jeden z Semikiem wygrał bramkarz. Skutecznie dobił Ostrowski.

„Na początku dominowaliśmy. Po pierwszym golu lekką inicjatywę przejęli gospodarze. W drugiej połowie udało nam się strzelić dwa gole. Był to mecz walki. Nie było łatwo, ale udało się dowieźć dobry wynik do końca” – powiedział Patryk Malik, grający trener Zaborzanki Zaborze.

Sobota 4 września LKS Palczowice – Zaborzanka Zaborze 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Ostrowski (29.), 0:2 Ostrowski (74.), 1:2 A. Folga (82.), 1:3 Ostrowski (84.)

LKS Palczowice: Stańko, Cienkosz, Brania, Hercog, K. Kowalczyk (46. P. Folga), Miętka, Molenda (18. Zięcik), Nowokuński (78. Mruczek), Scąber (65. Dzidek), B. Kowalczyk, A. Folga. Trener: Patryk Cienkosz.

Zaborzanka Zaborze: Kuleta, Gaweł, Zguda, Gworek, Knapik, Klaja, Cinal (85. Kucharczyk), Semik, Pest (65. Stachura), Ostrowski, Migdał (46. Bochenek). Trener: Patryk Mailik.