Zaborzanka przegrała i teraz czeka na to, co zrobi Zatorzanka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 czerwca 2021 22:24

Zaborzanka przegrała w Polance Wielkiej z Strumieniem 0:7. Teraz jej los zależy od ostatecznego wyniku Zatorzanki.

W 12. minucie Jaszczyk zagrał wzdłuż pola karnego do Brzezińskiego, który strzałem z `16 metrów skierował piłkę w okienko. W 34. minucie po rzucie rożnym Brzezińskiego gola głową zdobył Trawkowski.

W 51. minucie kolejnego gola po rzucie rożnym zdobył Trawkowski. Tym razem zagrywał Ryszka. W59. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Grubka wymanewrował go i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 72. minucie było 5:0. Łukaszczyk otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i uderzył na bramkę. Piłka przeszła pomiędzy nogami bramkarza i wpadła do siatki.

W 77. minucie Grubka doszedł do piłki zagranej przez kolegę z drużyny i strzelił gola z pięciu  metrów. Wynik ustalił w 82. minucie Borowczyk. Otrzymał podanie od Brzezińskiego, wykonał rajd między obrońcami i zdobył gola.

Zaborzanka zajęła ostatecznie przedostatnie miejsce w Keeza A Klasie. Teraz to czy pozostanie w tej klasie rozgrywkowej zależy od tego, czy w Keeza Lidze Okręgowej utrzyma się Zatorzanka Zator.

„Ten mecz podsumował nasz sezon. Doznaliśmy w nim tylko dwóch porażek. Udało nam się zbudować świetną drużynę. Pozostał jednak mały niedosyt, bo można było powalczyć o awans. Muszę jednak zaznaczyć to, że zarząd i zawodnicy spisali się na medal” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

„Przed meczem byliśmy nastawieni bardzo bojowo. Wiedzieliśmy przecież o co walczymy. Rywal pokonał nas doświadczeniem. Popełniliśmy sporo błędów, które wykorzystał nasz przeciwnik. Zostaliśmy przez niego wypunktowani. Wynik jednak nie jest adekwatny do przebiegu gry” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Był to ostatni mecz Rafała Przybyły w roli trenera pierwszej drużyny Zaborzanki. W nowym sezonie będzie opiekował się młodzikami.

„Dziękuję zawodnikom za walkę i zaangażowanie. W tym sezonie ciągle mieliśmy problemy kadrowe. Odnotowaliśmy mnóstwo kontuzji i problemów z powodu kartek. Gdyby nie te sytuacje to pewnie nasza sytuacja byłaby lepsza. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wynik Zatorzanki” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 26 czerwca Strumień Polanka Wielka  – Zaborzanka Zaborze 7:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Brzeziński (12.), 2:0 Trawkowski (34.), 3:0 Trawkowski (51.), 4:0 Grubka (59.), 5:0 Łukaszczyk (72.), 6:0 Grubka (77.), 7:0 Borowczyk (82.)

Składy:
Strumień Polanka Wielka: Kobylański, Trawkowski, Drabczyk, Zimnal (60. Kała), Jaszczyk, Romanek (46. Grubka), Ryszka (65. Łukasz, Brzeziński, Jarzyna, Antecki, Gałgan (46. Borowczyk). Trener: Łukasz Jasek.

Zaborzanka Zaborze: Kuleta, Kleczkowski, Gajewski (46. Ostrowski), Malik, Kowalski (70. Gustowski), Wróbel,  Łach (80. Cinal), Żywicki, Semik (80. Stachura), Opala (70. Pest), Góra. Trener: Rafał Przybyła.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .