Zaborzanka nadal nie traci punktów

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 maja 2019 22:35

Zaborzanka wygrała u siebie z LKS Poręba Wielka 4:3. Klub z Zaborza lideruje B Klasie.

W 27. minucie rzut wolny wykonywał Semik. Futbolówkę odbił bramkarz. Skutecznie dobił Gliwa. Goście wyrównali w 52. minucie. Ryś wymanewrował na lewym skrzydle obrońcę rywali. Ten podał do Stachury, który zagrał do wchodzącego w pole karne D. Płonki. Zawodnik uderzył celnie na dalszy róg.

W 59. minucie Gliwa oddał ładny strzał z około 25 metrów. Piłka wylądowała w bramce tuż pod poprzeczką. W 60.  minucie Sporysz  uderzył skutecznie z 20 metrów  rzutu wolnego. Piłka wylądowała w okienku bramki rywali.

W 82. minucie Kyrcz dośrodkował, a gola strzałem głową zdobył Góra. W 85. minucie bramkarz LKS Poręba Wielka źle wybił piłkę. Kidoń przejął ją kierunkowo i znalazł sposób na bramkarza. W 90. minucie jeden z zawodników LKS Poręba Wielka był zdaniem sędziego faulowany w polu karnym. Rzut karny precyzyjnie wykonał D. Płonka.

Zawodnicy Zaborzanki dedykowali zwycięstwo Patykowi Gąsiorkowi, który w poprzednim meczu zerwał więzadłą.

Zaborzanka Zaborze – LKS Poręba Wielka 4:3
Bramki: 1:0 Gliwa (27), 1:1 D. Płonka (52.), 2:1Ggliwa (55.), 2:2 Sporysz  (60.), 3:2 Góra (82.), 4:2 Kidoń (85.),4:3 D. Płonka (90.)

Zaborzanka Zaborze: Pędlowski, Jęczała (46. Gaweł), Kleczkowski, Przybyła (58. Ryszka), Kowalski, Kyrcz, Semik, Łach, Góra, Kidoń (88. Welber), Gliwa. Trener: Rafał Przybyła.

LKS Poręba Wielka: Sroka, Banasiak (85. Pawlak), Herma, Tomczyk, Płonka, Kornaś, Sporysz, D. Płonka, Stachura (65. Stażyk), Brania (75. Kubarek), Ryś. Trener: Bartłomiej Stachura.