Z Doliny Karpia po mistrzostwo Małopolski – FOTO

Redakcja eFO  |   Piłka nożna  |   16 maja 2023 17:33

Futbolowe reprezentacje ZSO Zator i SP Piotrowice wygrały wojewódzkie finały „Pucharu Tymbarku”. Wicemistrzostwo Małopolski zdobyła z kolei SP nr 1 z Przeciszowa.

„Puchar Tymbarku” to impreza przeznaczona dla najmłodszych futbolistów. Jest organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej już od 23 lat. To największe w Europie wydarzenie piłkarskie dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych, czyli do lat 8, 10 i 12.

Właśnie poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji „Pucharu Tymbarku” w województwie małopolskim. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Wielki finał zaplanowano na stadionie PGE Narodowy.

Małopolskie finały „Pucharu Tymbarku” rozegrano na boiskach Stadionu Miejskiego w Wadowicach. Do rywalizacji przystąpiło ponad 1000 dzieci ze 115 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe (U-8, U-10, U-12) z oddzielnymi klasyfikacjami dla dziewczynek i chłopców.

Wśród najstarszych uczestników „Pucharu Tymbarku” najlepszym zespołem dziewczynek okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem. Góralki w finale pokonały zespół Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeciszowie 3:0.

W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zatorze. W ostatnim meczu wygrali z Liderem Nowy Sącz 5:2.

Mistrzyniami Małopolski w kategorii U-8 dziewczynek została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach. W wielkim finale młode piotrowiczanki pokonały Szkołę Podstawową z Wiśniowej 4:3.

„Pogoda dopisała, a frekwencja była praktycznie stuprocentowa – mówi Mariusz Wrażeń, koordynator wojewódzki „Pucharu Tymbarku” w województwie małopolskim. – Mecze oglądał z trybun były selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, a także znani z boisk Marcin Wasilewski, Ryszard Czerwiec, czy Marek Motyka. Szczególnie cieszy fakt, że w tym roku pojawiła się liczna reprezentacja drużyn z małych miejscowości” – podkreśla Mariusz Wrażeń.

Finały ogólnopolskie „Pucharu Tymbarku” odbędą się od 14 do 16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano przed meczem towarzyskim Polski z Niemcami.