Wywieźli z Gromca trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 września 2021 11:25

LKS Gorzów nie miał łatwego zadania, ale ostatecznie wygrał w Gromcu z tamtejszym Nadwiślaninem.

W 29. minucie piłka po strzale zawodnika gospodarzy odbiła się od klatki piersiowej bramkarza. Doszedł do niej Palka i otworzył wynik. W 33. minucie do wyrównania stanu rywalizacji doprowadził Molenda. Ten piłkarz skierował futbolówkę do siatki po wcześniejszej interwencji Księżarczyka.

Dwie minuty później Podbrożny zagrał do Balona, a ten oddał bardzo ładny dla oka strzał wewnętrzną częścią stopy. W 73. minucie był remis, bo Palka wykorzystał rzut karny. W 79. minucie Kwiatkowski wykonywał rzut  wolny. Futbolówka doleciała na piąty metr gdzie skutecznie głową uderzył Śliwiński.

„Przeważaliśmy w tym meczu, ale rywal był groźny. Nie było łatwo” – powiedział Maciej Kania, trener LKS Gorzów.

Sobota 18 września Nadwiślanin Gromiec – LKS Gorzów 2:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Palka (29.), 1:1 Molenda (33.), 1:2 Balon (73.), 2:2 Palka rzut karny (73.),2:3 Śliwiński (79.)

Nadwiślanin Gromiec: Księżarczyk, Boratyński,  Zmarzły, Grzywa, Szlęzak, Chandzlik (18. Rybak, 69. Mędrzyk), Nowicki,  Piegzik,  Stefański, Bogacz, Palka.

LKS Gorzów: Adamus, Podbrożny, Pieczara, Śliwiński, Kwiatkowski, Nędza, Biskup (46. Bodziony), Cichoń (90. Domżał), Balon, Molenda, Ząbek. Trener: Maciej Kania.