Wysokie zwycięstwo Soły

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 maja 2021 07:06

Soła Łęki wygrała na swoim obiekcie z LKS Piotrowice 5:0.

W 40. minucie z lewej strony dośrodkował, a gola głową zdobył Amrozi. W 52. minucie na 16 metrze podanie od Żmudy otrzymał Hankus i strzałem z  pierwszej piłki podwyższył prowadzenie gospodarzy.

W 55. minucie gola zdobył Amrozi. Asystował mu Żmuda. W 70. minucie sędzia uznał, że faulowany w polu karnym był Dziuga. Na listę strzelców wpisał się Hankus. W 75. minucie ten sam zawodnik wymanewrował dwóch rywali i skierował futbolówkę do siatki.

„Wygraliśmy zasłużenie. Mieliśmy zdecydowaną przewagę” – powiedział Jarosław Płonka, trener Soły Łęki.

„Wygrał zespół zdecydowanie lepszy” – przyznał Piotr Frączek, grający członek zarządu LKS Piotrowice.

Środa 19 maja Soła Łęki – LKS Piotrowice 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Amrozi (40.), 2:0 Hankus (52.), 3:0 Amrozi (55.), 4:0 Hankus rzut karny (70.), 5:0 Hankus (75.)

Soła Łęki: Jurzak, Karnas (80. Pawlusiak), Zygmunt, Kowalczyk (70. Kukiełka), Wawrzyczek, Wiktoruk (50. Dziuga), Tworek, Szlósarczyk (58. Hendzlik), Amrozi, Żmuda, Hankus. Trener: Jarosław Płonka.

LKS Piotrowice: Figura, M. Rogalski, Marsowicz, Klimczyk, Walkiewicz (50. czerwona bezpośrednia), Maciej Frączek, Paweł Frączek, Piotr Frączek, S. Rogalski, Włoch, Kocoń. Trener: Jarosław Chowaniec.